Katowice Grundmana luty 2023 / fot. Mariusz Banduch / Tramwaje Śląskie
Reklama

Zwężenie pasów na ul. Chorzowskiej. W obu kierunkach, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. O wprowadzonych zmianach poinformowało miasto, mają związek z budową przez Tramwaje Śląskie nowej linii tramwajowej na ulicy Grundmanna. 

„Konieczność zbudowania podpory środkowej nowego wiaduktu tramwajowego nad Drogową Trasą Średnicową sprawia, że niezbędne jest zawężenie wewnętrznych pasów ulicy Chorzowskiej w obu kierunkach. Do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Ten etap prac potrwa najbliższe cztery tygodnie. Jednocześnie wystąpią utrudnienia na wlocie ul. Stęślickiego – zawężenie jezdni wynikające z remontu torowiska. O dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco” – poinformowała Sandra Hajduk z Urzędu Miasta Katowice. 

Reklama

To pierwsze inwestycja w rozbudowę linii tramwajowych na terenie Katowic od 75 lat. 

W ramach zadania przewidziana została budowa ok. 1900 metrów toru pojedynczego, uwzględniając również fragmenty torowisk na połączeniu nowej trasy z liniami biegnącymi w ul. Gliwickiej i wzdłuż ul. Chorzowskiej. Sam odcinek dwutorowej linii wzdłuż ul. Grundmanna ma nieco ponad 600 metrów długości.

Platformy przystankowe przewidziane są na dwóch końcach budowanego odcinka w pobliżu skrzyżowań z ul. Chorzowską i ul. Gliwicką. Trasa zostanie poprowadzona wzdłuż ulicy Grundmanna – równolegle do jezdni po jej zachodniej stronie. Przewidziana jest budowa mostu na Rawą oraz wiaduktu z dwutorową linią tramwajową nad Drogową Trasą Średnicową. Będzie to nowe przęsło wiaduktu, po zachodniej stronie istniejących przęseł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.