Plantacja konopii indyjskich / fot. Policja
Reklama

Śląscy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego 38-latka. Trudnił się m.in. zakładaniem plantacji konopii indyjskich. W sumie mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w grupie przestępczej oraz popełnienie 18 przestępstw. W tym założenia 3 plantacji konopii indyjskich. 

We wrześniu 2022 roku sprawa poszukiwania mieszkańca gminy Koziegłowy została przejęta przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śląscy „łowcy głów”, specjalizujący się w poszukiwaniach najbardziej niebezpiecznych przestępców ustalili, że 38-latek może ukrywać się w krajach Beneluksu. 

Reklama

„W związku z tym za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Okazało się, że poszukiwany wrócił jednak do kraju, gdzie ukrył się na terenie jednej ze wsi w województwie opolskim. Właśnie tam namierzyli i zatrzymali go śląscy „łowcy głów”. Wpadł on wraz ze swoim 40-letnim wspólnikiem z Dąbrowy Górniczej na terenie posesji, gdzie razem założyli kolejną plantacje konopi indyjskich” – informują śledczy. 

W trakcie oględzin zabezpieczono specjalne urządzenia do nagrzewania i nawadniania roślin oraz 176 samych nielegalnych krzewów. Mężczyźni byli zaskoczeni zatrzymaniem, nie stawiali oporu. 

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.