W zaległym spotkaniu 37 kolejki Polskiej Hokej Ligi GieKSa pokonała ostatnie w tabeli Podhale Nowy Targ aż 8:0. Największym wydarzeniem w Satelicie był dzisiaj bez wątpienia powrót na trybuny części kibiców, którzy od początku sezonu bojkotowali domowe spotkania klubu.

W składzie katowiczan zabrakło występujących kilka dni temu w kadrze Wajdy i Kruczka. Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego osiągnęli olbrzymią przewagę i było tylko kwestią czasu, kiedy obejmą prowadzenie. Ta sztuka udała się w piątej minucie Monto, który otrzymał dobre podanie od Šimka. Jeszcze w tej samej tercji wynik spotkania podwyższył Smal, który wykorzystał grę w przewadze, a w drugiej odsłonie kolejne dwie bramki zdobyli Šimek i Bepierszcz.

W ostatniej tercji grający jedynie w piętnastu nowotarżanie radzili sobie jeszcze gorzej. Dwoma golami w tej części gry popisał się Olsson, a kolejne trafienia dołożyli jeszcze Fraszko i Pasiut. Ostatecznie niesieni głośnym dopingiem kibiców Trójkolorowi rozgromili swoich rywali aż 8:0. Najbliższe spotkanie GieKSa rozegra już w piątek. Rywalem Mistrzów Polski będzie Zagłębie Sosnowiec, a mecz rozpocznie się w Satelicie o godz. 18.30.

GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)

1:0 Joona Monto – Juraj Šimek, Mateusz Rompkowski (04:41)
2:0 Igor Smal – Kacper Maciaś, Brandon Magee (09:39, 5/4)
3:0 Juraj Šimek – Marcin Kolusz, Grzegorz Pasiut (28:59, 5/4)
4:0 Mateusz Bepierszcz – Joona Monto, Juraj Šimek (33:24)
5:0 Hampus Olsson – Joona Monto, Shigeki Hitosato (43:43, 5/4)
6:0 Bartosz Fraszko – Brandon Magee, Igor Smal (45:16)
7:0 Hampus Olsson – Brandon Magee, Aleksi Varttinen (47:54, 5/4)
8:0 Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko, Aleksi Varttinen (58:59)

GKS Katowice: Miarka (Murray) – Mrugała, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee – Rompkowski, Maciaś, Simek, Monto, Bepierszcz – Varttinen, Wanacki, Hitosato, Pulkkinen, Olsson oraz Lebek, Ciepielewski, Smal, Krężołek.

Podhale Nowy Targ: Bizub (Polak) – Tomasik, Wsół, Maunula, Neupauer, Chikantsev – Zorko, Aleksandrov, Saroka, Słowakiewicz, Bochnak – Szlembarski, Wikar, Jarczyk, Malasiński J., Malasiński K.