Straż Miejska na Rynku / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

Ponad 8,8 tys. mandatów nałożyła katowicka straż miejska w 2022 roku. Ponad 4 tys. razy stosowano pouczenia, wynika ze statystyk podanych przez jednostkę. 

W 2022 roku Straż Miejska w Katowicach interweniowała ponad 22,5 tys. razy w związku z nieprawidłowościami w ruchu drogowym. Chodziło nie tylko o łamanie zakazu ruchu czy postoju w danym miejscu, ale interweniowano także wobec pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami. 

Reklama

„8833 osób ukarano mandatem karnym, w 4424 przypadkach strażnicy zastosowali pouczenie w postaci pouczenia, a wobec 222 sprawców wykroczeń drogowych skierowano wnioski o ukaranie do sądu. W pozostałych sprawach nadal prowadzone są czynności wyjaśniające” – informuje Jacek Pytel ze Straży Miejskiej w Katowicach. 

„Wyzwanie Parkowanie!”

Rok 2022 był kolejnym rokiem, w którym Straż Miejska w Katowicach prowadziła działania w ramach akcji „Wyzwanie Parkowanie!” Najczęściej łamane przepisy to:

  • nie stosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju – 9934
  • nie stosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.) – 6665
  • naruszenie zakazu ruchu w obu kierunkach – 1152
  • wykraczanie przeciwko innym przepisom prawa o ruchu drogowym – 4128
  • parkowanie w sposób powodujący niszczenie zieleni – 2276

Najwięcej interwencji strażnicy miejscy przeprowadzili na terenie dzielnicy Śródmieście – 11974

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.