Hokejowe Orlice / fot. mat. pras.
Reklama

Hokejowa Reprezentacja i turniej czterech narodów na katowickim Jantorze. Zagramy z z Dunkami, Brytyjkami i Włoszkami. Polki czeka wyjazd do Korei na mistrzostwa świata seniorek dywizji 1B.

Nasze Hokeistki mają nadzieję na złoto i awans do wyższej dywizji. Powalczą na Jantorze z Dunkami dziś o 20.00, w środę o 20.00 z Brytyjkami. Z Włoszkami zagrają 9 lutego o 19.30. Wstęp jest wolny.

Reklama

Jak mówi kapitan polskiej reprezentacji Karolina Późniewska: ‘’Nasi rywale grają na wysokim poziomie, ale wierzymy w wygranie turnieju. Zawsze walczymy do końca – na lodzie zostawiamy nasze serca. Nie raz pokazałyśmy kibicom, że nie będą się nudzili na trybunach. To dla nas sprawdzian przed kwietniowymi mistrzostwami świata w Korei. Tam jedziemy po złoto i awans, a z roku na rok jesteśmy coraz bliżej’’

Nasza Reprezentacja jest w wieku od 15 do 33 lat wszystkie je łączy pasja do emocjonalnego sportu jakim jest hokej. Nasze hokeistki trenują wieczorami, a weekendami jeżdżą na mecze.

Nasze orlice zdobyły kilka złotych medali z mistrzostw świata dywizji 5, dywizji 2B, dywizji 2A, srebrny medal z mistrzostw 1B i brązowy medal mistrzostw 1B. Zapewniły sobie decydujący awans do fazy eliminacji igrzysk olimpijskich. 

‘’Osiągnięcia reprezentacji seniorek nie pozostawiają złudzeń. Dziewczyny zakochały się w hokeju i zajmują teraz najwyższą w historii 19 pozycję światowego rankingu. Świadczy to o rosnącej popularności dyscypliny w Polsce’’ – mówi Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Turniej odbędzie się na lodowisku Jantor w Katowicach jest to jedno z czterech pełnowymiarowych lodowisk w naszym mieście. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.