Zatrzymany 40-latek / fot. Policja
Reklama

Poszukiwany mężczyzna zwabił nastolatkę do pustostanu. Tam ją zgwałcił i okradł. Policja zatrzymała 40-latka, któremu grozi wieloletni pobyt w więzieniu za gwałt z rozbojem, tego dokonał na 17-latce. Jak się okazało napastnik był wcześniej karany za gwałty, był też poszukiwany przez policję. 

Do zdarzenia doszło 24 stycznia w Sosnowcu. 

Reklama

„40-latek poznał 17-latkę na przystanku autobusowym w Sosnowcu i podstępem nakłonił, by pojechała z nim do Zabrza. Następnie zaprowadził ją do pustostanu w centrum miasta, gdzie doszło do gwałtu. Ponadto podejrzany zabrał pokrzywdzonej telefon i zegarek, co przez śledczych zostało zakwalifikowane jako rozbój” – opisuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w poniedziałek, krótko po publikacji jego wizerunku w mediach. Stróże prawa odzyskali też skradziony telefon i zegarek” – dodaje.  

40-latek – jak się okazało w chwili zatrzymania – był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie. 

„Zatrzymany w przeszłości był już karany za przestępstwo zgwałcenia dlatego za swój czyn odpowiadać będzie w warunkach multi recydywy” – informują śledczy. Normalnie groziłaby mu 12 lat więzienia, ale w związku z recydywą kara może zostać zwiększona. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.