Ulica Pocztowa / fot. UM Katowice
Reklama

Na ulicy Pocztowej brakuje miejsc parkingowych. Radni chcą odebrać koperty prokuraturze, chcą też żeby miasto postawiło barierki, aby kierowcy szukający miejsc parkingowych nie rozjeżdżali zieleni. Miasto aktualnie sprawdza, co da się w tej sprawie zrobić. 

Do władz miasta wystąpili radni Łukasz Borkowski i Jarosław Makowski z Koalicji Obywatelskiej. 

Reklama

„Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami, jak auta, które z braku miejsc parkingowych przy poczcie głównej, rozjeżdżają jedyne zielone miejsca na ulicy Pocztowej. Wydaje się, że – aby chronić tę zieleń – nie wystarczą znaki. Konieczna jest instalacja barierek po to, by kierowcy nie wjeżdżali na trawnik, który traktują jak dodatkowe miejsce parkingowe. Dlatego zwracamy się z prośbą o instalację barierek (lub rodzaju ogrodzenia), bądź też nasadzenie wysokich krzewów – żywopłotu, które chroniły by te nieliczne zielone miejsce na ulicy Pocztowej” – napisali radni w swojej interpelacji. Wystąpili też o odebranie części miejsc postojowych działającej tam prokuraturze. 

„Obecnie aż 13 miejsc postojowych przy ul. Pocztowej jest zastrzeżone dla pobliskiej prokuratury. Trudno znaleźć inną instytucję w centrum miasta, która zastrzegałaby dla siebie aż tyle tzw. kopert. Wobec problemów, jakie obserwujemy zwracamy się z wnioskiem o zmniejszenie liczby miejsc zastrzeżonych i zwiększenie puli miejsc ogólnodostępnych” – zaproponowali rajcy. 

Wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun zaznaczył, że miasto bada tę kwestię.

„Sprawa jest rozpatrywana przez poszczególne wydziały tut. Urzędu oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach” – stwierdził wiceprezydent. O ustaleniach miasto będzie informować, oczywiście do sprawy będziemy jeszcze wracać. 

Reklama

1 Komentarz

  1. Katowiccy urzędnicy w ostatnim czasie wyrazili zgodę na ulicy Pocztowej na tzw. „żółtą kopertę” dla Teatru Lalek (znajduje się na ul. św. Jana). Koperta w zasadzie jest pusta, natomiast miejsc parkingowych na ulicy Pocztowej dla zwykłych użytkowników dróg, samochodów – pozostało zaledwie 4!!! Czemu się przyglądają panowie z UM ? Doskonale wiedzą jak to wygląda i jak swawolnie sobie poczynają urzędnicy w kwestii polityki parkingowej. Pytanie czym tak naprawdę są tak zwane 'żółte koperty” i jakie mają umocowanie w Prawie o Ruchu Drogowym? Jak to możliwe, że dwie trzecie ulicy zajmowane jest przez urzędników! Zdesperowani kierowcy zapewne chcący załatwić sprawy w UM, jeśli staną na białych kopertach natychmiast są karani przez Straż Miejską. Brawo UM Katowice!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.