Urząd Miasta Katowice / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto rozstrzygnęło przetarg na inwestycje drogowe warte 148 mln zł. Gdzie i co powstanie? Chodzi o przetarg pod nazwą „Budowa nowych układów drogowych dla skomunikowania terenów o funkcjach mieszkaniowych i usługowych w mieście Katowice”. Umowa, dotycząca realizacji 6 zadań, które mają usprawnić transport w mieście, ma zostać podpisana z firmą Budimex S.A. Wartość wybranej oferty wynosi ponad 148 mln zł. 

W sumie 3 wykonawców złożyło oferty, najtańsza to 144 mln zł, najdroższa 151 mln zł. W procesie oceny ofert wybrano tę złożoną przez firmę Budimex S.A., w kwocie 148 mln zł. Wybór nie jest jeszcze prawomocny, aby móc zawrzeć umowę musi upłynąć czas, w którym wykonawcy mogą wnieść odwołania. Termin rozpoczęcia robót budowlanych planowany jest na drugi kwartał tego roku, a zakładany czas na realizację wszystkich inwestycji wynosi niespełna 2 lata od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.

Reklama

Prace będą prowadzone w aż sześciu lokalizacjach. Inwestycja wpłynie między innymi na komfort poruszania się mieszkańców Bogucic. Dzięki zadaniu obejmującemu rejon Strefy Kultury, zyskają oni nowe połączenie z al. Roździeńskiego i będą mogli omijać ścisłe centrum Katowic. To z kolei odciąży ruch w okolicach Ronda im. gen. Jerzego Ziętka i upłynni przejazd w tym istotnym dla komunikacji rejonie. W ramach prac powstanie m.in. przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej z rondem u ich zbiegu, a także nowy odcinek ul. Mieroszewskiego – od skrzyżowania z ul. Bończyka do nowopowstałego przedłużenia ul. Dobrowolskiego.

Na realizacji projektu zyskają także mieszkańcy Tysiąclecia. Największe osiedle w Katowicach – będące też jednym z największych w Polsce – zyska nowy układ drogowy przy ul. Tysiąclecia 88. Jest to o tyle istotne, że usprawni dojazd do siedziby Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Ponadto projekt obejmuje 4 inne zadania: przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Gospodarczej oraz w rejonie ul. Korczaka i ul. Deszczowej, budowę układu drogowego w rejonie ul. Kalinowej i Wilczewskiego, jak również wykonanie przedłużenia ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna. Co ważne, budowa infrastruktury drogowej zapewni sprawną komunikację zarówno pieszym, rowerzystom i kierowcom w obszarach Katowic rozwijających się o funkcję mieszkaniową i usługową. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.