/ fot. Śląska Straż Graniczna
Reklama

Przyleciał z Aten na Katowice Airport, ale Greka nie udawał. Podał się za Bułgara, ale oszustwo szybko przejrzeli funkcjonariusze Śląskiej Straży Granicznej. 

Na katowickim lotnisku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach zatrzymali cudzoziemca, który podczas kontroli podawał się za obywatela Bułgarii. 

Reklama

„Mężczyzna przyleciał do Polski z Aten (Grecja) i w trakcie legitymowania okazał bułgarski dowód osobisty. Podczas analizy dokumentu podejrzenie funkcjonariuszy wzbudził wizerunek obcokrajowca, który był inny niż ten zamieszczony w dowodzie. Ponadto okazało się, że dokument figurował w bazach danych jako utracony” – informuje Łukasz Mitas ze Śląskiej Straży Granicznej. „W czasie prowadzonych dalszych czynności mężczyzna oświadczył, że jest obywatelem Syrii. Bułgarski dowód osobisty, którym się posłużył, kupił na terytorium Grecji od nieznanej osoby za 4000 dolarów. Syryjczyk zamierzał dostać się do Niemiec” – dodaje. 

Obcokrajowiec usłyszał zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach wszczął również w stosunku do obywatela Syrii postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej do powrotu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.