Reklama

Będą tańsze przejazdy dla pasażerów Kolei Śląskich w Katowicach. Ruszy „miejskie metro”. Regionalny przewoźnik planuje wprowadzić pilotażowy program obejmujący tańsze przejazdy w dwóch miastach: w Tychach na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko oraz w Katowicach na odcinku Katowice Podlesie Katowice. 

Obecnie nie wiadomo jeszcze czy bilet będzie kosztował 1 zł czy 2 zł. Wiadomo, że pilotaż ruszy niebawem, ma pomóc rozładować ruch w mieście, które w godzinach szczytu coraz bardziej się korkuje. 

Reklama

Zapytaliśmy prezesa Kolei Śląskich, kiedy można się spodziewać wprowadzenia pilotażu na terenie Tychów i Katowic. „Na pewno będzie to szybciej niż w marcu” – podkreślił prezes Patryk Świrski. Następnie nowy pomysł będzie analizowany pod względem przydatności, a także zysków, które przynosi.

 „To są jednak z jednej strony potencjalnie utracone korzyści, ale z drugiej strony może się to też przyczynić do tego, że ludzie będą z tego korzystali właśnie na zasadach metra” – mówi prezes Świrski. 

Tak o pomyśle tańszych przejazdów, roboczo nazywanych „metrem miejskim” mówił w rozmowie marszałek Jakub Chełstowski. 

„Z metrem to niewiele wspólnego ma, ale zasadniczo idea jest dobra, żeby krótkie odcinki, dwa trzy przystanki jak są po mieście czy Katowice czy Tychy (…) wprowadzić niewielką opłatę i zachęcić do przeskoczenia z ruchu kołowego na ten transport kolejowy. Myślę, że ta minimalna opłata też z pewnością zachęciłaby uczestników, żeby korzystać z tej możliwości” – powiedział marszałek Chełstowski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.