Grzegorz Pasiut cieszy się po zdobyciu tytułu Mistrza Polski
Grzegorz Pasiut, jeden z nominowanych do Złotych Buków, cieszy się po zdobyciu tytułu Mistrza Polski / foto: GKS Katowice
Reklama

Trwa głosowanie w ramach 15. edycji plebiscytu „Złote Buki”. Na najlepszych sportowców sekcji GKS-u Katowice można oddać głos do niedzieli 8 stycznia.

GKS Katowice organizuje już 15 edycję plebiscytu „Złote Buki”, w którym wybrani zostaną najlepsi sportowcy reprezentujący barwy klubu. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w konkursie nagrody otrzymali: Adrian Błąd, Grzegorz Pasiut, Jakub Jarosz i Nicola Brzęczek.

Reklama

W tym roku głosowanie odbywa się w czterech kategoriach. W kategorii „piłkarka roku” szansę na wywalczenia nagrody po raz pierwszy dostały napastniczka Amelia Bińkowska oraz obrończynie Marlena Hajduk i Joanna Olszewska. W kategorii „piłkarz roku” nominację otrzymali pomocnik Rafał Figiel, obrońca Arkadiusz Jędrych oraz bramkarz Dawid Kudła, także rywalizujący o swojego pierwszego Złotego Buka.

O trzeci z rzędu tytuł „siatkarza roku” powalczy atakujący i kapitan GieKSy Jakub Jarosz. W tej kategorii czeka go rywalizacja z przyjmującym Jakubem Szymańskim i libero Bartoszem Mariańskim.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród hokeistów, bo wszyscy nominowani mają za sobą fantastyczny rok, zakończony zdobyciem tytułu mistrzowskiego oraz udziałem w Hokejowej Lidze Mistrzów. Tytułu „hokeisty roku” będzie bronić napastnik Grzegorz Pasiut. O głosy kibiców walczą także napastnik Bartosz Fraszko i bramkarz John Murray.

Głosy na najlepszych sportowców GieKSy można oddać na stronie zlotebuki.gkskatowice.eu. Głosowanie potrwa do niedzieli 8 stycznia. Laureatów głosowania oraz nagród specjalnych poznamy w trakcie styczniowej gali „Złotych Buków”.

Lista nominacji w plebiscycie „Złote Buki 2022”

Piłkarka roku: Amelia Bińkowska, Marlena Hajduk, Joanna Olszewska
Piłkarz roku: Rafał Figiel, Arkadiusz Jędrych, Dawid Kudła
Siatkarz roku: Bartosz Mariański, Jakub Jarosz, Jakub Szymański
Hokeista roku: Bartosz Fraszko, John Murray, Grzegorz Pasiut

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.