hokeiśi GieKSy i Cracovii walczą na buliku o krążek

GieKSa doznała czwartej z rzędu porażki. Tym razem katowiczanie przegrali na własnym lodowisku z Cracovią 2:6.

W składzie GieKSy w spotkaniu z Cracovią zadebiutował szwajcarski napastnik Juraj Simka. Nowy nabytek Trójkolorowych nie za wiele jednak pokazał, tak jak zresztą reszta drużyny. Od początku spotkania to gospodarze częściej gościli pod bramką rywala. Co z tego, skoro ich akcje były niemrawe, a zawodnicy razili nieskuteczności. Goście atakowali rzadziej, ale ich akcje były znacznie niebezpieczniejsze i, co najważniejsze, skuteczniejsze. Wynik meczu otworzył w 13 min. Brynkus, który objechał bramkę Murraya i umieścił krążek w siatce. Tuż przed końcem pierwszej tercji wynik spotkania podwyższył Kasperlik.

W drugiej i trzeciej tercji krakowianie dołożyli kolejne dwa trafienia i prowadzili już 4:0. W tym momencie podopieczni trenera Jacka Płachty nieco się obudzili i odpowiedzieli golami Lehtonena i Olssona. W końcówce do pustej bramki strzelił jednak Tomi, a na 24 sekundy przed końcem wynik spotkania ustalił Michalski. Ostatecznie GieKSa w pełni zasłużenie uległa więc Cracovii 2:6.

Już w przyszłym tygodniu w Oświęcimiu Trójkolorowi w półfinale Pucharu Polski zmierzą się z GKS-em Tychy. Jeśli nie uda im się odzyskać formy z początku sezonu, będzie im jednak trudno rozstrzygnąć ten pojedynek na własną korzyść.

GKS Katowice – Comarch Cracovia 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)

0:1 Sebastian Brynkus – Jakub Šaur (12:42)
0:2 Martin Kasperlík – Mateusz Michalski (19:42 – odłożona kara)
0:3 Roman Rác – Daniel Krejčí, Saku Kinnunen (31:45, 5/4)
0:4 Jakub Šaur – Marek Račuk (49:03)
1:4 Matias Lehtonen – Patryk Krężołek, Juraj Šimek (49:26)
2:4 Hampus Olsson – Patryk Wajda, Mateusz Bepierszcz (57:13)
2:5 Vojtěch Tomi (58:52 – do pustej bramki)
2:6 Mateusz Michalski – Robert Arrak (59:36)

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee – Mikkola, Wanacki, Simek, Lehtonen, Krężołek – Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato – Bepierszcz, Musioł, Pulkkinen, Smal, Blomqvist.

COMARCH Cracovia: Stojanovic (Zabolotny) – Kinnunen, Krejci, Kasperlik, Rac, Sawicki – Saur, Gula, Wronka, Jezek, Kapica – Husak, Graborenko, Nemec, Racuk, Tomi – Dziurdzia, Bdzoch, Brynkus, Arrak, Michalski.