Hokeiści GieKSy już od ponad miesiąca nie potrafią pokonać żadnej drużyny z górnej części tabeli. Tym razem katowiczanie przegrali we własnej hali z JKH GKS-em Jastrzębie aż 2:5.

Mistrzowie Polski zapowiadali przed spotkaniem, że będą się chcieli zrewanżować swoim rywalom za aż sześciobramkową porażkę w ostatnim pojedynku w Jastrzębiu. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Goście grali znacznie lepiej i już w 5 min. wynik meczu otworzył Kaleinikovas. W 9 min. było 2:0, a grę w przewadze wykorzystał Jansons. Katowiczanie grali wolno i rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką Belizsa i to przyjezdni byli bliżej zdobycia kolejnych goli.

Na początku drugiej tercji GieKSa zaczęła grać lepiej, ale to jastrzębianie w 24 min. po raz kolejny pokonali Murraya. W 29 min. nieco nadziei w serca kibiców wlał Olsson, który w końcu znalazł drogę do bramki Belizsa. Radość nielicznie zgromadzonej w Satelicie publiczności nie trwała jednak długo, bo już kilkanaście sekund później swoje drugie trafienie zaliczył Kaleinikovas, a w 37 min. piątą bramkę dla jastrzębian dołożył Jarosz i wiadomo było, że tego spotkania GieKSa już nie wygra.

W ostatnich 20 minutach podopieczni trenera Jacka Płachty szukali szans na zmniejszenie wyników porażki. Ta sztuka udała im się w 48 min., kiedy w przewadze 5:4 golkipera gości pokonał Krężołek. Ostatecznie GieKSa przegrała całe spotkanie 2:5. Obecnie hokeistów czeka krótka przerwa w rozgrywkach ze względu na grę reprezentacji. Swój kolejny mecz katowiczanie zagrają 20 grudnia na wyjeździe z GKS-em Tychy.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (0:2, 1:3, 1:0)

0:1 Mark Kaleinikovas – Josef Mikyska (04:01)
0:2 Eduards Hugo Jansons – Josef Mikyska, Mark Kaleinikovas (08:10, 5/4)
0:3 Tuukka Rajamäki – Eduards Hugo Jansons (23:50)
1:3 Hampus Olsson – Matias Lehtonen, Patryk Krężołek (28:33, 5/4)
1:4 Mark Kaleinikovas – Jozef Švec, Eduards Hugo Jansons (28:50)
1:5 Dominik Jarosz – Antons Sinegubovs, Maciej Urbanowicz (36:37)
2:5 Patryk Krężołek – Niko Mikkola, Matias Lehtonen (47:20, 5/4)

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Mikkola, Wanacki, Magee, Lehtonen, Krężołek – Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato – Lebek, Musioł, Pulkkinen, Smal, Blomqvist.

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) – Kostek, Viikainen, Urbanowicz, Freidenfelds, Rajamaki – Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec – Sevcenko, Bryk, Szita, Paś, Nalewajka Ł. – Płachetka, Kamienieu, Sinegubovs, Jarosz, Pelaczyk.