Wypadek na ulicy Witosa / fot. Policja
Reklama

Kobieta zginęła na pasach w Katowicach. Miasto przywróci normalne oświetlenie na tej i innych ulicach. W Katowicach skrócono czas funkcjonowania oświetlenia miejskiego w ramach oszczędności, ale jeszcze przed tragicznym w skutkach wypadkiem podjęto decyzję o tym, że na ulicach w Katowicach, gdzie są przejścia dla pieszych oświetlenie zostanie przywrócone do stanu poprzedniego. 

Pod koniec listopada na przejściu dla pieszych na osiedlu Witosa zginęła starsza kobieta. 

Reklama

„Do wypadku drogowego doszło kilkanaście minut po 7.00  na ulicy Witosa w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejściu dla pieszych 72-letni kierujący oplem astr potrącił pieszą. 73-letnia kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu” – informowała katowicka policja. Kierowca samochodu miał oblodzoną przednią szybę, na drodze było też ciemno. 

W sumie skrócono w ramach oszczędności czas funkcjonowania oświetlenia miejskiego o 45 minut. Po sygnałach od mieszkańców miasto w rejonach, gdzie są przejścia dla pieszych przywróci normalne oświetlenie, w tym na ulicy Witosa. 

„Nastąpi to jeszcze przed Świętami” – zapewnia Adam Skowron z Katowickiej Agencji Wydawniczej. Obecnie trwa proces przezbrajania systemu oświetlenia miejskiego. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.