Od lewej Marcin Krupa prezydent Katowic i abp Wiktor Skworc w trakcie podpisania umowy na Panteon Górnośląski / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto jest partnerem koncertu jubileuszowego na rzecz arcybiskupa Wiktora Skworca. „Bezwstyd to mało powiedziane” – oburza się katowicki radny Łukasz Borkowski, który poprosił o informacje ile będzie kosztowało miasto zaangażowanie w organizację koncertu. 

„Wyciągnąłem ze skrzynki takie zaproszenie. Czytam i nie dowierzam…6 stycznia w sali koncertowej NOSPR odbędzie się koncert jubileuszowy na cześć arcybiskupa Wiktora Skworca. Uroczystości mają uświetnić 25. rocznicę święceń kapłańskich, 50. rocznicę święceń prezbiteriatu oraz 75. rocznicę urodzin Jego Ekscelencji. Jubileusz uświetni między innymi występ orkiestry NOSPR oraz zespołu Śląsk. Złote a skromne” – napisał radny Borkowski w mediach społecznościowych. 

Reklama

Partnerami wydarzenia są Miasto Katowice i Urząd Marszałkowski. Borkowski wspólnie z radnym Jarosławem Makowskim poprosił o informacje ile wynosi wkład finansowy miasta w organizację tego wydarzenia i „jakie powody uzasadniają współudział w organizacji tego przedsięwzięcia”. 

Skworc ustąpił

Przypomnijmy, arcybiskup Wiktor Skworc ustępował z kierowania Archidiecezją Katowicka po ujawnionych zaniedbaniach w sprawach o pedofilię, gdy piastował stanowisko arcybiskupa tarnowskiego. 

„Sytuacje te dotyczyły wykorzystania seksualnego małoletnich przez duchownych podległych mojej jurysdykcji. Jak się okazało, w dwóch takich przypadkach doszło do zaniedbań. W związku z tym zwracam się przede wszystkim do skrzywdzonych oraz ich rodzin ze szczerą i pokorną prośbą o przebaczenie. O to samo proszę wspólnotę Kościoła tarnowskiego, któremu przez niespełna 14 lat starałem się służyć na miarę możliwości i sił” – pisał w specjalnie wydanym wtedy oświadczeniu abp Wiktor Skworc.

Miasto jeszcze nie odpowiedziało na pytania radnych, gdy odpowiedź się pojawi, to o niej poinformujemy. 

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.