Zatrzymany kierowca / fot. Policja
Reklama

Policja kontrolowała przewozy „na aplikację”. Wylegitymowali łącznie prawie 100 osób oraz skontrolowali niemal 90 pojazdów, akcja miała miejsce m.in. na terenie Katowic. 

Akcja miała na celu wyeliminowanie przestępstwa popełnianych przez kierowców w środkach transportu „na aplikacje”. 

Reklama

„Działania odbyły się w nocy z piątku na sobotę w kilku największych miastach aglomeracji śląskiej, głównie w okolicach najbardziej popularnych klubów i dyskotek. W rejonach wytypowanych lokali zostały umiejscowione posterunki składające się z policjantów kryminalnych, ruchu drogowego i wywiadowców. Dodatkowo działały także mobilne zespoły policyjne, które przemieszczały się po miastach we wskazane miejsca, w zależności od potrzeb kolegów będących na posterunkach” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Kierowcy pojazdów świadczących przewóz osób poddawani byli szczegółowej kontroli drogowej, obejmującej m.in. posiadanie stosownej licencji na przewóz osób, kontroli trzeźwości i badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Sprawdzany był też stan techniczny pojazdów, legalność pobytu na terenie RP oraz legalność dokumentów. Funkcjonariusze sprawdzali też kierujących pod kątem posiadania, przechowywania narkotyków, broni i innych przedmiotów, których posiadanie jest zabronione lub które pochodzą z przestępstwa” – dodaje. 

Podczas działań wylegitymowano łącznie 98 osób oraz skontrolowano 87 pojazdów. W wyniku podjętych czynności za popełnione przestępstwa zatrzymano 3 kierowców. 

„Dwóch z nich odpowie za posiadanie narkotyków, natomiast jeden – obywatel Gruzji za posługiwanie się fałszywym prawem jazdy. Funkcjonariusze ITD wszczęli postępowanie administracyjne wobec kierowcy, który nie miał licencji na przewóz osób” – informuje policja. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.