Reklama

Wkrótce rusza 15. JARMARK NA NIKISZU. To jeden z najbardziej popularnych jarmarków w kraju. Przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą i klimatem miejsca. Dojazd zapewnią specjalne bezpłatne linie autobusowe. 

Specjalnie z tej okazji przygotowano dwie takie linie, które jeździć będą wahadłowo. Pierwsza kursować będzie z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP (stanowisko nr 10), przez Centrum Przesiadkowe Sądowa i Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego parkingu) do przystanku Janów- Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga krótsza linia łączyć będzie 2 nieodpłatne parkingi: przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowska 9), z parkingiem przy rondzie usytuowanym w bliskim sąsiedztwie Nikiszowca (między ul. Gospodarczą a ul. Szopienicką, obok Szpitala Specjalistycznego MAVIT). 

Reklama

Stanowiska do odjazdu darmowych autobusów będą oznaczone flagami z logiem Jarmarku Na Nikiszu i Miasta Katowice. Autobusy będą miały na wyświetlaczach informacje o Jarmarku. Podczas Jarmarku działać będzie mobilna służba informacyjna, tworzona przez wolontariuszy.

W piątek (9 XII) każda linia zacznie kursować o godz. 14.00 i będzie jeździć co 30 minut aż do godz. 20.30. W sobotę i w niedzielę (10-11 XII) początek kursów o godz. 11.00, a ich częstotliwość – co 20 minut, także do godz. 20.30. Na obu trasach jeździć będą głównie autobusy elektryczne.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.