John Murray / foto: GKS Katowice

GieKSa po czterech porażkach z rzędu w końcu odniosła zwycięstwo. Bohaterem spotkania został Bartosz Fraszko, który zanotował 2 gole i 4 asysty.

Początek spotkania nie był udany dla Mistrzów Polski, bo już w 7 min. Kalinowski wykorzystał grę torunian w przewadze i wpakował krążek do siatki. Już minutę później katowiczanie jednak wyrównali po bramce Kolusza, a w 14 min. wyszli na prowadzenie po trafieniu Olssona.

Druga odsłona po raz kolejny zaczęła się dla gospodarzy źle i po golach Koskinena i Kalinowskiego niespodziewanie to zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli Energa ponownie wyszła na prowadzenie. Później jednak rozpoczął się show duetu Fraszko – Pasiut. W 29 min. ta dwójka grając w osłabieniu przeprowadziła dwa szybkie kontrataki zakończone bramkami dla gospodarzy. W 34 min. po podaniu Fraszki trafienie zaliczył Pasiut, a kilka minut później kolejna szybka akcja Fraszki w osłabieniu i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 6:3.

W ostatniej odsłonie długo utrzymywało się trzybramkowe prowadzenie GKS-u. W końcówce hokeiści znowu wzięli się do roboty i najpierw kibice zobaczyli siódmą i ósmą bramkę dla katowiczan, a na kilkanaście sekund przed końcem wynik spotkania ustalił Korenchuk. Ostatecznie Trójkolorowi pokonali Energę Toruń 8:4 i przerwali passę czterech kolejnych porażek.

GKS Katowice – Energa Toruń 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)

0:1 Michał Kalinowski – Kamil Kalinowski, Mikałaj Syty (06:15, 5/4)
1:1 Marcin Kolusz – Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (07:22)
2:1 Hampus Olsson – Bartosz Fraszko (13:59)
2:2 Niki Koskinen – Mark Viitanen, Patrik Szécsi (23:29)
2:3 Michał Kalinowski (27:26)
3:3 Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko (28:05, 4/5)
4:3 Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut (28:31, 4/5)
5:3 Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko (33:02)