Wypisywanie mandatu / fot. Policja
Reklama

Posypały się wysokie mandaty w Katowicach. Zabierano też dowody rejestracyjne. Katowicka policja podsumowała akcję NURD – odnośnie Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. W sumie na terenie Katowic odnotowano 315 wykroczeń. Oprócz mandatów kierowcy tracili też dowody rejestracyjne. 

„Tylko podczas wczorajszych działań policjanci katowickiej drogówki ujawnili 315 wykroczeń, z czego aż 185 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Ze względu na zły stan techniczny pojazdów w 6 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Wśród ujawnionych wykroczeń popełnionych przez kierujących dominowało wyprzedzanie na lub w rejonie przejścia dla pieszych, a także nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu. Natomiast piesi najczęściej popełniali wykroczenia w postaci przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym” – dodaje. 

Reklama

Funkcjonujący od 17 września tego roku taryfikator przewiduje wysokie mandaty 1500 złotych (3000 złotych w recydywie) i 15 punktów za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach. Jeśli sprawa trafi do sądu, ten może orzec grzywnę do 30 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę odnotowano też 15 kolizji – głównie ich powodem było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. 

W całym regionie odnotowano ponad 1940 wykroczeń kierowców, w tym ponad 1436 tych niezwykle niebezpiecznych, bo popełnionych na przejściu dla pieszych bądź w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Policjanci zwracali też uwagę na samych pieszych, odnotowali 621 wykroczeń.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.