Kontrola drogowa / fot Policja
Reklama

Dzisiaj w Katowicach kierowcy mają większą szansę na mandat. Wzmożone kontrole drogowe odbywają się na terenie całego regionu – policjanci drogówki zwracają uwagę przede wszystkich na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

„Od samego rana, aż do późnych godzin wieczornych policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących w rejonach przejść dla pieszych, ale przyjrzą się też, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów. Na drogach naszego województwa od początku roku doszło do 460 wypadków z udziałem pieszych, w których 47 osób zginęło, a 425 zostało rannych.

Reklama

W działaniach mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do rejestrowania w formie wideo naruszeń przepisów ruchu drogowego” – informuje policja.

Osoby lekceważące podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami swoich nieodpowiedzialnych zachowań. 

W ubiegłym tygodniu do groźnego zdarzenia doszło w Świętochłowicach na ul. Bytomskiej. Kierująca fiatem kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącym przez przejście nastolatkom i potrąciła 14-letnią dziewczynę, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Na szczęście dziewczyna nie odniosła żadnych obrażeń. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez innego kierującego, który natychmiast powiadomił Policję. 

Dzięki przeprowadzonym przez mundurowych ze świętochłowickiej komendy czynnościom udało się ustalić, że za kierownicą fiata siedziała 36-letnia mieszkanka Świętochłowic. Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie kobiety, a grozi jej 30 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.