Lodowisko na Rynku / fot UM Katowice
Reklama

Dzisiaj startuje Jarmark Bożonarodzeniowy i lodowisko plenerowe na Rynku. Zgodnie z planem, Jarmark będzie obecny do 8 stycznia. Montaż wystartował 2 listopada. 

W tym roku na Jarmarku pojawi się 80 stoisk.

Reklama

„Na jarmarkowych stoiskach zagoszczą unikatowe wyroby i najróżniejsze pyszności, sporo nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów! W tym roku znajdziemy przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych jak również dekoracja domu i wigilijnego stołu. Pojawią się m.in.: świąteczne ozdoby, ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów. Wizyta na katowickim jarmarku będzie okazją, by kupić bombki szklane z częstochowskiej manufaktury, a także ceramiczne kwiatki, bombki i grzybki z węgierskiej manufaktury z Budapesztu” – informuje miasto Katowice. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, dla tych, którzy chcą rozruszać się po zjedzonych piernikach czekać będzie lodowisko. Sezonowa tafla, której montaż rozpoczął się na początku listopada również zostanie uruchomiona od piątku 18 listopada. Lodowisko w tym roku będzie miało wymiary 10 na 40 metrów i zlokalizowane zostanie na ulicy Mickiewicza, tuż obok DH Skarbek. 

„Podobnie jak w latach poprzednich będziemy udostępniać lodowisko bezpłatnie dla wszystkich posiadających swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu będzie działała płatna wypożyczalnia łyżew. Lodowisko planujemy utrzymać do końca lutego, chyba, że warunki atmosferyczne pozwolą dłużej” – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice. Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach 8.00 – 20.00 i będzie obsługiwane przez pracowników MOSiR Katowice, którzy zadbają o taflę.

Harmonogram jarmarku (uwaga, termin niektórych wydarzeń może ulec zmianie):

  • 18.11.2021 r. (piątek) OTWARCIE JARMARKU
  • 06.12.2022r. – spotkanie ze Św. Mikołajem
  • 09.12.2022r. – Parada Mikołajkowa
  • 31.12.2022r. – Pożegnanie Starego Roku i powitanie Nowego Roku – zabawa z DJ-em 
  • 8.01.2023 r. (niedziela) ZAKOŃCZENIE JARMARKU
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.