Flagi / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Na Stadionie Śląskim odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości. Wcześniej złoża kwiaty pod pomnikami w Katowicach. Chodzi o Pomnik Powstańców Śląskich i przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

11 listopada na Stadionie Śląskim odbędą się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia nie zabraknie uroczystego odśpiewania hymnu, wielkiej wystawy militariów oraz występów muzycznych i  atrakcji dla najmłodszych.  

Reklama

Jutro o godz. 9.00 zostaną złożone kwiaty przy Pomniku Powstańców Śląskich. O godz. 9.15 zostaną złożone kwiaty przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

Gwiazdą obchodów na Stadionie Śląskim będzie zespół Zakopower, a wstęp na całość będzie bezpłatny. O godzinie 12:00 bramy Stadionu Śląskiego będą otwarte dla publiczności,  następnie rozpoczną się występy orkiestr górniczych, orkiestr Polskiej Grupy Górniczej KWK „Staszic oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. O godzinie 13:00 nastąpi uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Całość dopełni koncert orkiestry Śląskiej Policji, pokaz Sztuk Walki Polskiego Związku Signum Polonicum oraz przelot samolotów wojskowych. 

Na uczestników wydarzenia czeka wielka wystawa militariów, na której będzie można zobaczyć broń i amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe.  Ponadto pojawi się szereg ekspozycji instytucji wojewódzkich, służb mundurowych i jednostek wojskowych, gdzie poza stoiskami promocyjnymi będą także prezentowały swoje wyposażenie. W programie wydarzenia znalazły się również atrakcje dla najmłodszych, takie jak strzelnica laserowa, dmuchańce, a także samochodziki elektryczne, kolejka torowa czy euro bungee. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze strefy wirtualnej rzeczywistości czy strefy malowania na buziach. 

Nie zabraknie też foodtrucków „Żarciowozy” z różnorodnym menu, z daniami na ciepło i napojami. Podczas wydarzenia nie zabraknie również występów muzycznych. 

Od godziny 14:15 na scenie pojawią się zespoły: Slow Sunset, SMKKPM – Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn oraz Kolory. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower. Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim odbędą się 11 listopada. Wstęp na teren imprezy możliwy będzie od godziny 12:00. O godzinie 13:00 wszyscy zgromadzeni odśpiewają hymn narodowy. Zarówno wejście jak i wszelkie atrakcje będą darmowe. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie stadionslaski.pl oraz w mediach społecznościowych obiektu.

12:00 – prezentacja programu, atrakcji i występów artystycznych
12:05 – występ orkiestr górniczych
12:40 – występ grupy Mażoretek „AKCENT”
13:00 – uroczyste odśpiewanie hymnu oraz przelot samolotów wojskowych
13:30 – koncert orkiestry Śląskiej Policji
13:50 – Pokaz Sztuk Walki Polskiego Związku Signum Polonicum
14:15 – Zespół SLOW SUNSET
15:00 – Zespół SMKKPM
16:00 – Zespół KOLORY
17:00 – ZAKOPOWER
18:15 – planowany koniec wydarzenia

 

Reklama

1 Komentarz

  1. A dlaczego w mieście Katowice nie organizuje się Marszu Niepodległości ? Czyżby obecni włodarze miasta obawiali się jakiś protestów ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.