Bieg Niepodległości / fot. mat. pras
Reklama

Jeszcze można się zapisać. 11 listopada odbędzie się Bieg Niepodległości w Katowicach. To piąta edycja imprezy, której uczestnicy sportową rywalizacją uczczą pamięć górników, zabitych podczas pacyfikacji kopalni „Wujek” w 1981 roku. W tym sportowym wydarzeniu udział wezmą udział setki biegaczy, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

W tym roku bieg po raz pierwszy odbędzie się nie w grudniu, przy okazji rocznicy pacyfikacji, ale właśnie 11 listopada i będzie nosił nazwę Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z „Wujka”. Data została zmieniona na prośbę biegaczy, którzy zwracali uwagę, że w ostatnim miesiącu roku warunki do biegania często są bardzo trudne. Organizatorzy postanowili spełnić ich prośbę.

Reklama

Tak, jak w poprzednich latach, zawodnicy wystartują spod Pomnika Dziewięciu z Wujka i Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności przy ul. Wincentego Pola w Katowicach. Trasa będzie liczyć 10 km, jej większa część oraz meta znajdą się w pobliskim Parku Kościuszki. Także najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w Biegu Dzieci na kilkusetmetrowych dystansach – na 200 i na 400 metrów.

„Jestem przekonany, że, podobnie jak w latach poprzednich, frekwencja będzie imponująca, bo jest bardzo ważne, żebyśmy wspólnie czcili pamięć bohaterów walki o wolność Polski. Trzeba pamiętać, że to, co się wydarzyło czterdzieści jeden lat temu w kopalni Wujek, było niezwykle tragiczne, ale miało też wpływ na przyszłość walki o wolną Polskę. Uczczenie tej pamięci poprzez aktywność sportową, poprzez wysiłek, to najlepszy pomysł na oddanie hołdu bohaterom” – mówi organizator wydarzenia Robert Ciupa, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, który też weźmie udział w biegu.

Zapisy do udziału w Biegu Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka i rezerwacja pakietów jeszcze trwają. Do grona uczestników można dołączyć przez stronę internetową www.bieg9gornikow.pl/zapisy. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody finansowe, a uczestnicy dostaną m.in. pamiątkowe medale czy koszulki. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej biegu – www.bieg9gornikow.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.