GieKSa wygrała z Chojniczanką Chojnice 3:0 po bramkach w drugiej połowie Araka, Jędrycha i Błąda.

Od początku spotkania przewagę na boisku uzyskali gospodarze, którzy już w drugiej minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Mocny strzał Urynowicza z trudem jednak obronił Kuchta. W kolejnych minutach katowiczanie stworzyli jeszcze wiele dobrych okazji. Blisko pokonania golkipera Chojniczanki był trzykrotnie Arak, a także m.in. Bród, Figiel, Rogala i Kościelniak. Żadna z tych akcji nie została jednak zamieniona na bramkę. Goście groźnie zaatakowali tylko dwa razy. W 14 min. po strzale Skrzypczaka z ostrego kąta niepewnie interweniował Kudła, ale zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Minutę później, po dośrodkowaniu z rogu, bramkarz GieKSy minął się z futbolówką, na szczęście jednak w zamieszaniu na polu karnym najprzytomniej zachował się Jaroszek, który oddalił niebezpieczeństwo. Po 45 minutach, pomimo lepszej gry Trójkolorowych, na tablicy świetlnej widniał więc bezbramkowy remis.

Druga odsłona nie mogła się zacząć dla GieKSy lepiej,  bo już w 48 min. swoją czwartą bramkę w tym sezonie zdobył Jakub Arak. W przeciwieństwie do wielu innych spotkań w tym sezonie podopieczni trenera Rafała Góraka nie cofnęli się do obrony, ale nadal atakowali. W 58 min. powinno być już 2:0, ale świetną paradą po mocnym strzale głową Jaroszka popisał się Kuchta. Kilkanaście sekund później huknął na bramkę Rogala, ale jego strzał przeleciał minimalnie koło słupka. W ostatnim kwadransie GieKSa znów przyspieszyła. Najpierw dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Arak, ale minimalnie chybił po dośrodkowaniu. W kolejnej akcji w sytuacji sam na sam z Kuchtą znalazł się Szwedzik, pojedynek ten wygrał jednak bramkarz przyjezdnych. Dobra gra GKS-u przyniosła w końcu rezultat w 82 min., kiedy po faulu w polu karnym na Araku sędzia podyktował jedenastkę, którą na drugą bramkę zamienił Jędrych. W końcówce kolejnego gola dołożył jeszcze wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Błąd i GieKSa w pełni zasłużenie pokonała słabiutką dzisiaj Chojniczankę 3:0.

GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice 3:0 (0:0)

Bramki: Arak, Jędrych, Błąd

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala – Bród (72. Szwedzik), Figiel, Urynowicz (72. Dudziński), Kościelniak (72. Błąd) – Arak (83. Roginić).

Chojniczanka Chojnice: Kuchta – Golak (88. Czajkowski), Drewniak, Tuszyński, Mazek (64. Huffel), Niepsuj (64. Ryczkowski), Stróżyński (85. Zimnicki), Karbowy (85. Janicki), Mikołajczyk, Skrzypczak, Błyszko.