GieKSa po pierwszej tercji przegrywała z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Ostatecznie katowiczanie wygrali 3:2 i zachowali fotel lidera Polskiej Hokej Ligi.

Już w pierwszej minucie, po dobrym podaniu Pasiuta, sam nas sam ze Spesnym znalazł się Magee, ale bramkarz Zagłębia wyszedł górą z tego pojedynku. Później jednak gra GieKSy nie wyglądała najlepiej i po bramkach Piotrowicza i Rzeszutko niespodziewanie to przyjezdni prowadzili po 20 minutach.

Pierwsze pięć minut drugiej odsłony to nieustanny napór katowiczan. W 22 minucie Olsson zmienił tor lotu krążka po wrzutce Monto i było już tylko 1:2. Trzy minuty później Spesnego zaskoczył Wajda i GieKSa znowu zaczęła grać spokojniej. W końcówce tercji świetnym strzałem z nadgarstka popisał się Krężołek i podopieczni trenera Jacka Płachty w końcu mogli się cieszyć z prowadzenia.

W trzeciej części tempo spotkania wyraźnie siadło. Podobniej jak to było kilka dni temu w pojedynku z STS-em Sanok GieKSa skupiała się głównie na obronie wyniku, a sosnowiczanie rzadko byli w stanie zagrozić bramce Murraya. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Trójkolorowych, którzy tym samym utrzymali się na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:2; 3:0; 0:0)

0:1 Damian Piotrowicz – Tomasz Kozłowski, Patryk Kogut (08:55)
0:2 Jarosław Rzeszutko – Michał Naróg, Damian Piotrowicz (10:45, 5/4)
1:2 Hampus Olsson – Joona Monto, Maciej Kruczek (21:42)
2:2 Patryk Wajda – Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (24:20)
3:2 Patryk Krężołek – Teemu Pulkkinen (38:37)

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee – Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Pulkkinen, Krężołek – Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato – Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Prokurat.

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Lipiński) – Naróg, Gosztyła, Kogut, Kozłowski, Witecki – Khoperia, Andreikiv, Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz – Krawczyk, Michałowski, Nahunko, Butsenko, Sikora – Gniewek, Luszniak, Danylenko, Dubinin, Kasprzyk.