FOTO: Ewa Waszut
Reklama

Dom Aniołów Stróżów ruszył ze zbiórką na remont świetlicy dla dzieci potrzebujących wsparcia. „Naszym priorytetem jest odnowienie pomieszczeń w budynku Domu Aniołów Stróżów na katowickim Załężu. Jedna ze świetlic w naszym załęskim Domu – ta dla dzieci młodszych szkolnych – nie była remontowana od wielu lat. Przez ten czas Dom w Katowicach dał schronienie ponad 2 000 dzieci w wieku od 2,5 do 18 lat” – podkreśla Monika Bajka. „Te liczby pokazują, że remont jest pilny i już bardzo potrzebny” – dodaje. 

Świetlica jest jedną  z najważniejszych części Domu Aniołów Stróżów. To miejsce do codziennej opieki, pomocy, zabawy, nauki  i pracy nad dobrymi nawykami. 

Reklama

„To w świetlicowej łazience uczymy naszych podopiecznych jak dbać o higienę, dzieci się tu kąpią, często jesteśmy pierwszymi osobami, które pokazują im jak prawidłowo umyć zęby. Budowanie tych nawyków ma wpływ nie tylko na ich zdrowie, ale także na to jak są postrzegani przez rówieśników” – wyjaśnia Monika Bajka.  „Trudno mówić o czystości przy zepsutym prysznicu, odpadających kafelkach czy zniszczonych szafkach. To samo dotyczy kuchni, sali do zabawy” – dodaje.

Gruntowny remont pozwoli także uporządkować przestrzeń i wyznaczyć wygodne i jasne miejsce do odrabiania lekcji.

„Trudno skupić się na zadaniach, kiedy wokół panuje hałas, a za biurko służy kuchenny stół. Jeśli zbiórka się uda i dołączy do niej wiele osób o dobrych sercach to będziemy mogli stworzyć kącik do nauki: z biurkami, krzesłami i lampkami” – wyjaśnia Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów.

Jak można pomóc?

„Zachęcamy do wpłaty darowizny na remont za pośrednictwem strony www.anioly24.pl/dom. Można także wesprzeć akcję udostępniając informacje o zbiórce w mediach społecznościowych z #cegiełkadobra” – mówi prezeska stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróż od prawie 30 lat pomaga dzieciom potrzebującym wsparcia z dzielnic pogórniczych i pohutniczych. Anielskie Domy działają na Załężu w Katowicach, w Chorzowie Batorym oraz na Juliuszu w Sosnowcu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.