GKS Katowice / fot. Policja
Reklama

Miasto dokapitalizowało GieKSę. Kwotą 2,5 mln zł. Prezydent Katowic wydał  w tym zarządzenie o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki GKS GieKSa Katowice. 

„Miasto Katowice za wniesiony wkład pieniężny obejmuje 2.500.000 (dwa miliony pięćset tysięcy) sztuk akcji zwykłych na okaziciela, serii AC o wartości nominalnej równej cenie emisyjnej 1,00 zł (jeden złoty) każda” – czytamy w zarządzeniu Marcina Krupy.  Zarządzenie weszło w życie z dniem podjęcia. 

Reklama

GieKSa to klub, który otrzymuje co roku najwięcej pieniędzy z miasta. To sytuacja, która utrzymuje się od lat.

„Sportowa marka Katowic to przede wszystkim GKS Katowice, który prezentuje szeroką ofertę zarówno dla dzieci, młodzieży, jak również dla zawodników zawodowych. To dyscypliny takie jak piłka nożna mężczyzn i kobiet, które osiągają doskonałe wyniki grając w Ekstraklasie, a także hokeiści, szachiści i siatkarze. Stąd najwyższa kwota dotacji – wyjaśnia na początku roku Sławomir Witek, naczelnik wydziału edukacji i sportu, gdy dzielno dotacje „na organizację uprawiania sportu 2022”. 

Komisja konkursowa zaopiniowała wtedy złożone oferty i zaproponowała rozdysponowanie kwoty dla 18 klubów. Z 20 mln zł aż 17,5 mln dla GKS Katowice.

Reklama

1 Komentarz

  1. Jak gra słów – podwyższenie kapitału zakładowego, objęcie akcji… Przecież tymi akcjami można sobie rewers wytrzeć co najwyżej. To po prostu są pieniądze przekazywane na bieżącą działalność prywatnej spółki. Np. na wypłaty miernych kopaczy. Bo to kilka tysięcy szabel na wojnie o stołek wójta tej wsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.