GieKSa rozgromiła Cracovię 7:1 i zdobyła pierwszy w historii klubu Superpuchar Polski.

Tylko pierwsze minuty spotkania pomiędzy Mistrzem Polski a zdobywcą Pucharu należały do Cracovii, bardzo dobrze w bramce katowiczan spisywał się jednak Murray. Potem do głosu doszli Trójkolorowi, którzy w 7 min. objęli prowadzenie.  Hampus Olsson otrzymał świetne podanie zza bramki od Hitosato i nie dał szans Zabolotnemu.

Na początku drugiej odsłony grająca w przewadze jednego zawodnika GieKSa podwyższyła prowadzenie, a autorem gola ponownie został Olsson. W 26 min. Sawicki wypatrzył Gulę, a ten nie dał szans Murrayowi. Jak się okazało było to jednak wszystko na co było dziś stać krakowian. Jeszcze w drugiej tercji podopieczni trenera Jacka Płachty podwyższyli prowadzenie za sprawą Macieja Krucza, a trzecia część meczu to już popis katowiczan, którzy dołożyli kolejne cztery bramki i wygrali ostatecznie aż 7:1, zdobywając pierwszy w historii klubu Superpuchar Polski.

GKS Katowice – Cracovia 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)

1:0 Hampus Olsson – Shigeki Hitosato (06:53),
2:0 Hampus Olsson – Bartosz Fraszko, Marcin Kolusz (20:27, 5/4),
2:1 Jiří Gula – Radosław Sawicki (26:13),
3:1 Maciej Kruczek (29:18),
4:1 Christian Blomqvist – Patryk Krężołek, Teemu Pulkkinen (41:52),
5:1 Christian Blomqvist (44:14),
6:1 Teemu Pulkkinen – Christian Blomqvist, Maciej Kruczek (57:30),
7:1 Hampus Olsson – Joona Monto, Mateusz Rompkowski (57:44).

GKS: J. Murray – M. Rompkowski, M. Kolusz;B. Fraszko, G. Pasiut (2), B. Magee – N. Mikkola, J. Wanacki; C. Blomqvist, I. Smal (2), J. Monto – M. Kruczek, P. Wajda;J. Prokurat, P. Krężołek, T. Pulkkinen – D. Musioł, K. Maciaś;M. Bepierszcz, H. Olsson, S. Hitosato.
Trener: Jacek Płachta

Cracovia: D. Zabolotny – A. Ježek, S. Kinnunen;M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki (2) – P. Husák, E. Němec;P. Wronka (2), V. Polák, D. Kapica – J. Šaur, J. Gula; S. Brynkus, M. Račuk (2), Š. Csamangó – D. Tynka;M. Michalski, R. Arrak, A. Dziurdzia.