GieKSa odniosła drugie z rzędu jednobramkowe zwycięstwo. Podobnie jak przed tygodniem, strzelcem jedynego gola został Jakub Arak.

Choć pierwsza połowa przypominała niedawne, bezbarwne spotkanie GieKSy ze Skrą, to jednak obie drużyny, głównie dzięki błędom swoich rywali, stworzyły po kilka groźnych akcji. Katowiczanie mogli objąć prowadzenie już w drugiej minucie, kiedy Dybowski z trudem obronił strzał głową Szwedzika. Na kolejną okazję trzeba było czekać do 24 min., kiedy po kiksie Jędrycha kilka metrów od bramki Kudły znalazł się Steblecki, na szczęście trafił w boczną siatkę. W kolejnych minutach Chrobry jeszcze kilka razy przedostał się w pole karne GieKSy, Kudła nie dał się jednak zaskoczyć. W końcówce do ataku ruszyli Trójkolorowi. W 41 min. potężnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Błąd, trafił jednak w słupek. Jeszcze przed przerwą blisko szczęścia byli także Szwedzik i Dudziński, ale nie zdołali zaskoczyć Dybowskiego i po 45 minutach był bezbramkowo remis.

Druga odsłona toczyła się w znacznie szybszym tempie. W 51 min. z szybką kontrą wyszli katowiczanie, ale Szwedzik zamiast dośrodkować do kolegów, zagrał katastrofalnie i przeniósł futbolówkę wysoko nad bramką. W 58 min. świetnie w polu karnym zachował się Arak, który odebrał rywalowi piłkę i trafił do siatki. Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 2:0. Błąd miał już przed sobą tylko Dybowskiego, bramkarz przyjezdnych zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny. Od tego momentu do głosu doszli piłkarze Chrobrego. W 66 min. podopieczni trenera Rafała Góraka mogli mówić o sporym szczęściu, potężny strzał Bogusza z linii pola karnego zatrzymał się bowiem na poprzeczce. W 79 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał strzelec gola Jakub Arak. Grająca przez kilkanaście minut w osłabieniu GieKSa, umiejętnie się jednak broniła i do ostatniego gwizdka sędziego nie dała sobie odebrać skromnego prowadzenia.

GKS Katowice – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramka: Arak

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala – Arak, Figiel, Dudziński (71. Bród), Błąd (81. Roginić) – Szwedzik (71. Urynowicz).

Chrobry Głogów: Dybowski – Malec, Bochnak (79. Hanc), Kolenc (62. Wolsztyński), Bogusz, Kuzdra, Mandrysz, Mucha, Kusztal (62. Jóźwiak), Steblecki, Machaj (79. Wojtyra).