foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

W niedzielę duże utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Zamkną drogi w związku z Silesia Marathonem, który odbędzie się na terenie m.in. Katowic. Zmienione musiały zostać trasy 65 linii autobusowych. Zarząd Transportu Metropolitalnego dla zminimalizowania niedogodności uruchomi dwie specjalne linie autobusowe i tymczasowe przystanki. 

„Zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywać w niedzielę od ok. godz. 7:30 do ok. godz. 14:30. ZTM wskazuje jednak, że w związku z charakterem imprezy godziny te mogą się zmienić i z tego powodu warto na bieżąco śledzić funkcjonowanie komunikacji miejskiej” – informuje ZYM.

Reklama

Modyfikacje tras przejazdów obejmą 65 linii autobusowych. Są to autobusy jeżdżące przede wszystkim po Katowicach i Siemianowicach Śląskich, ale także kursujące m.in. do Będzina, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Mysłowic, Tarnowskich Gór, Sosnowca i Zabrza. Poza utrudnieniami na liniach autobusowych, bardzo prawdopodobne jest chwilowe wstrzymywanie ruchu na 10 liniach tramwajowych.

Zarząd Transportu Metropolitalnego dla zminimalizowania niedogodności wynikających z organizacji Silesia Marathonu uruchomi dwie, specjalne linie autobusowe S1 i S2. Połączą one m.in. takie katowickie dzielnice jak Bogucice, Koszutka i Józefowiec z pętlą Słoneczna, gdzie zapewniona zostanie możliwość przesiadki na linie tramwajowe w kierunku centrum Katowic oraz do Placu Alfreda i Siemianowic Śląskich. Ponadto uruchomione zostanie 8 tymczasowych przystanków.

Szczegóły na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdziecie tutaj.

Zamknięte ulice

Poniżej przedstawiamy orientacyjne godziny zamknięcia ulic w Katowicach przygotowane przez organizatora wydarzenia:

Od 8.00 do 10.30: ul. Złota (od ul. Sportowej), Bukowa, Krzyżowa, Ściegiennego, Chorzowska (nitka północna), rondo Ziętka, al. Roździeńskiego, Dudy-Gracza. Ulica 1 Maja na skrzyżowaniu z Graniczną oraz w godz. 10.20-11.50 na odcinku od Dudy-Gracza do Bohaterów Monte Cassino będzie zamknięta

Od 8.25 do 10.50: ul. Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, alejkami Doliny Trzech Stawów wzdłuż lotniska, na Muchowcu nawrót w ul. Trzech Stawów, Gospodarcza, Górniczego Dorobku.

Od 8.50 do 11.20: ul. Świętej Anny, Czechowa, Janowska, pl. Wyzwolenia, Zamkowa, Grodowa, Oswobodzenia.

Od 9.20 do 13.10: ul. Oswobodzenia, Lwowska, Bednorza, Roździeńska, Obrońców Westerplatte, 1 Maja, Bohaterów Monte Casino, Leopolda, Le Ronda, Grzegorzka, Strzelców Bytomskich.

Od 10.00 do 14.30: ul. Telewizyjna, Bytkowska (odcinek od ul. Targowej do Telewizyjnej).

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.