GieKSa, bez swojego kapitana w składzie, pokonała w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 5:2.

W dzisiejszym spotkaniu w Sosnowcu w składzie GieKSy zabrakło kapitana Grzegorza Pasiuta. Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bo już w 3 min. na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy wykorzystali grę w przewadze. W kolejnych kilku minutach Zagłębie nadal atakowało i szukało drugiego gola. Później jednak do głosu doszli Mistrzowie Polski, którzy w 12 min. zdobyli wyrównującą bramkę po dynamicznej akcji Blomqvista.

W drugiej odsłonie znowu jako pierwsi bramkę zdobyli sosnowiczanie, ponownie wykorzystując osłabienie Trójkolorowych. Później jednak podopieczni trenera Jacka Płachty wzięli się do roboty i jeszcze przed zejściem do szatni trzykrotnie pokonali Spesnego. Autorami bramek zostali kolejno Magee, Monto i Mikkola. Warto dodać, że przy bramce Fina jednym z asystentów został… golkiper GieKSy John Murray

Ostatnia tercja była zdecydowanie najmniej emocjonująca. Katowiczanie grali spokojnie, bardziej myśląc o końcowym gwizdku niż o kolejnych trafieniach. Zagłębie zaś próbowało zmienić losy meczu, ale nie było w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Murraya. W końcówce aż przez siedem minut GieKSa grała w przewadze, po faulu, a potem niesportowym zachowaniu Nahunko. GKS nie stwarzał w tym czasie wielu okazji, ale w 57 min. dołożył jeszcze jedno trafieniu po strzale Hitosato.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice – 2:5 (1:1; 1:3; 0:1)

1:0 Jakub Witecki (Jarosław Rzeszutko, Patryk Kogut) 2:57 5/4
1:1 Christian Blomqvist (Hampus Olsson) 11:04
2:1 Patryk Kogut (Jarosław Rzeszutko, Dominik Nahunko) 28:25 5/4
2:2 Brandon Magee (Bartosz Fraszko, Maciej Kruczek) 30:04
2:3 Joona Monto (Bartosz Fraszko, John Murray) 36:42
2:4 Niko Mikkola (Christian Blomqvist, Teemu Pulkkinen) 39:21 5/4
2:5 Shigeki Hitosato (Bartosz Fraszko) 56:48 5/4

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Lipiński) – Michałowski, Andreikiv, Nahunko, Butsenko, Danylenko – Naróg, Kotlorz, Kogut, Rzeszutko, Witecki – Krawczyk, Khoperia, Piotrowicz, Kozłowski, Sikora – Gosztyła, Opiłka, Rzekanowski, Dubinin, Bernacki.

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Ciepielewski, Magee – Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto – Kruczek, Wajda, Prokurat, Lehtonen, Pulkkinen – Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.