UM Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowice będą oszczędzać energię. W budynkach będzie chłodniej, latarnie zostaną wyłączone. O planach miasta odnośnie oszczędzania energii mówił prezydent Katowic, Marcin Krupa. Powodem są rosnące ceny energii, które mocno uderzają w finanse samorządów. 

„W godzinach nocnych będą wygaszane oświetlenia, iluminacje naszych budynków również zgasną” – powiedział prezydent Katowic. Miasto wystąpiło do straży miejskiej i policji o informacje, w jakich godzinach można z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców, wygasić oświetlenie miejskie. 

Reklama

Będzie chłodniej

Miasto też sprawdza możliwości ograniczenia dostaw ciepła. „Nie chce sytuacji, w której będziemy mieli tą minimalną, dopuszczaną prawem temperaturę w pomieszczeniach czyli +18 stopni. Musi być wyżej, ale nie tak wysoko jak było do tej pory” – stwierdził Marcin Krupa. 

Bartosz Wydra, przewodniczący klubu PiS w katowickiej radzie miasta, pytał o możliwości stworzenia ogólnomiejskiej akcji informacyjnej zachęcającej do oszczędzania.  „Zrobimy co możemy, natomiast kwestia jest jakby szersza i wartałoby chyba też dotrzeć do mieszkańców, że oszczędzajmy w tym trudnym czasie” – mówił Wydra na sesji Rady Miasta Katowice. 

„Oczywiście to bierzemy pod uwagę, ale jak powiedziałem, najpierw musimy zacząć od siebie” – stwierdził prezydent Katowic. 

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.