Biegacze / fot. Silesia Marathon
Reklama

W niedzielę część ulic w Katowicach będzie zamknięta. Pobiegnie Silesia Marathon. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 5 tys. biegaczy. Impreza odbędzie się w niedzielę 2 października. Jakich utrudnień należy się podziewać? 

Biegacze spróbują swoich sił na trzech dystansach: maratonu, półmaratonu i 50-kilometrowego ultramaratonu. Meta wszystkich tych biegów znajdować się będzie na bieżni Stadionu Śląskiego, jednak zawody organizowane są na terenie Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa.

Reklama

Poniżej przedstawiamy orientacyjne godziny zamknięcia ulic w Katowicach przygotowane przez organizatora wydarzenia: 

Od 8.00 do 10.30: ul. Złota (od ul. Sportowej), Bukowa, Krzyżowa, Ściegiennego, Chorzowska (nitka północna), rondo Ziętka, al. Roździeńskiego, Dudy-Gracza. Ulica 1 Maja na skrzyżowaniu z Graniczną oraz w godz. 10.20-11.50 na odcinku od Dudy-Gracza do Bohaterów Monte Cassino będzie zamknięta 

Od 8.25 do 10.50: ul. Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, alejkami Doliny Trzech Stawów wzdłuż lotniska, na Muchowcu nawrót w ul. Trzech Stawów, Gospodarcza, Górniczego Dorobku.

Od 8.50 do 11.20: ul. Świętej Anny, Czechowa, Janowska, pl. Wyzwolenia, Zamkowa, Grodowa, Oswobodzenia.

Od 9.20 do 13.10: ul. Oswobodzenia, Lwowska, Bednorza, Roździeńska, Obrońców Westerplatte, 1 Maja, Bohaterów Monte Casino, Leopolda, Le Ronda, Grzegorzka, Strzelców Bytomskich.

Od 10.00 do 14.30: ul. Telewizyjna, Bytkowska (odcinek od ul. Targowej do Telewizyjnej).

Wszystkie ulice otwierane będą po przebiegnięciu biegaczy tak szybko jak tylko będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat Silesia Marathonu można znaleźć na stronie internetowej: https://silesiamarathon.pl/ 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.