W Katowicach domagali się dodatkowe opodatkowania spółek energetycznych. „Okradają ludzi i chcemy żeby zostali za to opodatkowani”

Artur Maciaszczyk

Reklama

Młodzież protestowała w Katowicach. Chcą opodatkować spółki energetyczne, a także domagają się tańszych cen prądu i ciepła dla odbiorców. Zebrani dzisiaj na Rynku w Katowicach, przed Teatrem Śląskim mówili też o potrzebie osiągnięcia przez nasz kraj neutralności klimatycznej. 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny mobilizował się dzisiaj w całym kraju, również w Katowicach. Przekaz był jasny dla decydentów i spółek energetycznych. 

Reklama

„Niesprawiedliwie wzbogacają się na kryzysie energetycznym i na tym, że ludzie muszą płacić kosmiczne pieniądze na ogrzaniu się zimą, co jest niesprawiedliwe i nie do pomyślenia” – mówił w rozmowie z InfoKatowice.pl, Olga, jedna z aktywistek Młodzieżowego Strajku Klimatycznego (MSK). „Postulujemy o to, żeby spółki energetyczne zostały opodatkowane od nagłego wzbogacenia się i żeby pieniądze z tego podatku poszły na pomoc osobom, które nie mają się jak ogrzać oraz na transformację do neutralności klimatycznej” – dodaje. 

Uczestnicy manifestacji przeszli ulicami Katowic pod siedzibę Tauronu, gdzie symbolicznie wręczono PIT z podatkiem do zapłaty przez spółkę. „W tym picie napisane jest tyle, że okradają ludzi i chcemy żeby zostali za to opodatkowani” – podkreśla Olga. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.