Zatrzymany 46-latek / fot. Policja
Reklama

Mężczyzna popełnił szereg przestępstw w Katowicach. Zaczęło się od zatrzymania, bo przekroczył prędkość, następnie ujawniały się kolejne elementy układanki, a na sam koniec 46-latek pogorszył swoją sytuację próbując przekupić policjantów. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy zatrzymali do kontroli na ul. Roździeńskiego kierującego mercedesem.

Reklama

„Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 53 km/h. W miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wskazywało 50 km/h jechał 103 km/h. Kierujący dopiero pół kilometra dalej zatrzymał się do kontroli, gdzie zamienił się z pasażerem miejscami w samochodzie. Okazało się, że kierujący w ten sposób chciał uniknąć konsekwencji, bo kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie trzeźwości wskazało, że 46-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli zaproponował policjantom tysiąc złotych łapówki za odstąpienie od czynności służbowych związanych z jego zatrzymaniem za popełnione przestępstwa” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

46-latek trafił do aresztu, przyznał się do winy. Jego tłumaczenie było absurdalne – musiał zawieść rodziców do lekarza, pomimo tego, że trzeźwy pasażer miał prawo jazdy. Ostatecznie został objęty policyjnym dozorem, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu 10 lat więzienia.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. Jeżeli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy, gdy po raz kolejny kierowała pod wpływem alkoholu. A kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.