Manifestacja związkowców na ulicy Warszawskiej / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach „Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego”. Tłum ustawił się przed wejściem do biura poselskiego premiera Mateusza Morawieckiego. 

Związkowcy z „Sierpnia 80” zapowiadali, że w poniedziałki o godzinie 9.00 przed katowickim biurem poselskimi Mateusza Morawickiego będą ustawiały się kolejki „po tani węgiel”. Jak zapowiedzieli tak zrobili. 

Reklama

Przed wejściem do biura poselskiego ustawiono opony, a także szereg podobizn premiera okraszonych różnego rodzaju opisami – m.in. „Trzymaj się ciepło”. Na jednym ze zdjęć widać w tle premiera Morawieckiego rozmawiającego z Władimirem Putinem, a na pierwszym planie trzęsące się z zimna dziecko. Zdjęcie okraszono napisem „Zadanie wykonane Panie Prezydencie”.

„Poseł Morawiecki, jak każdy poseł zobowiązany jest do dyżurów poselskich i przyjmowania w swoim biurze poselskim. Biuro to utrzymywane jest z naszych podatków. Kilka tygodni temu związkowcy WZZ „sierpień 80”, przyszli pod biuro poselskie Mateusza Morawieckiego, aby porozmawiać z nim, o tanim i dostępnym węglu dla obywateli, który Morawiecki obiecał. Dziś tych ludzi, ściga policja, prokuratura i sady, stawiając ich przed kolegium ds wykroczeń. Tylko dlatego, że chcieli spotkać się z posłem wybranym ze Śląska” – napisał w oświadczeniu Bogusław Ziętek, przewodniczący „Sierpnia 80”. „Polska ma ogromne zasoby tego surowca. Największe w Europie. To, że dziś, wielu z naszych obywateli, stoi przed widmem zimna i potwornie drogich cen za energię, to odpowiedzialność rządu i skrajnie nieodpowiedzialnej polityki uległości wobec UE, którą ten rząd prowadził i nadal prowadzi w obszarze energetyki. Najwyższy czas, aby polityce tej, powiedzieć „DOŚĆ!”- dodał.

„Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego” ma być organizowana co poniedziałek, do czasu aż faktycznie spełniona zostanie obietnica rządu o dostępie do taniego surowca. 

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Może gdyby państwo górnicy nauczyli się, że rok ma 12 miesięcy a nie 15, i że tyle się należy w roku wypłat, to koszty wydobycia węgla byłyby na tyle niskie, że faktycznie opłacałoby się go wydobywać.
    Niestety – ten nieudolny rząd nie potrafi zrobić porządku w tej kwestii i w efekcie mamy to co mamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.