Jeden z zatrzymanych / fot. Policja
Reklama

Napadli na 14-latka w centrum Katowic. Mieli nóż, zabrali mu m.in. telefon i pieniądze. Dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat zostało zatrzymanych pod zarzutem rozboju z użyciem noża. Zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im 12 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat, podejrzanych o rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze. 

Reklama
Jeden z zatrzymanych / fot. Policja

„Do zdarzenia doszło w pustostanie w centrum miasta. Podejrzani, przykładając nastolatkowi nóż do gardła, zażądali jego telefonu komórkowego, a także zmusili chłopca, aby napisał do swojego ojca, by przelał mu pieniądze na konto, które następnie zabrali. Ukradli również chłopcu czapkę. Wartość strat oszacowano na kwotę 650 złotych” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Nastolatek w obawie o swoje życie wykonywał polecenia podejrzanych. Po całym zdarzeniu chłopak wrócił do domu i opowiedział mamie o napaści. Kobieta natychmiast powiadomiła katowickich policjantów, którzy podjęli czynności zmierzające do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawców. Już po kilku dniach młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie” – dodaje. 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe sąd aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.