Otwarcie i święcenie Basenu Zadole / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Basen Zadole otwarty. Kosztował znacznie więcej niż pierwotnie zakładano. Działa na nim system detekcji utonięć i możliwe, że nie jest to ostatni nowy basen, który powstał w Katowicach. 

Dzisiaj oficjalnie dokonano otwarcia obiektu, było przecięcie wstęgi i święcenie obiektu.

Reklama

Basen jest kalką obiektów, które powstały w Brynowie i Burowcu. Różnica polega praktycznie na tym, że ma taras, z którego będzie można korzystać w ciepłe dni (do opalania), i cena. Obiekt w kosztował około 44-45 mln zł. Miasto zerwało umowę z pierwszym wykonawcą, który nie dotrzymał terminów i w drodze przetargu wybrało nowego. Co zwiększyło koszty i wydłużyło prace nad inwestycją, która pierwotnie miała być gotowa w 2019 roku. 

Możliwe kolejne baseny

Prezydent Katowic nie wykluczył budowy kolejnych obiektów tego typu w rejonach miasta, gdzie przewidywane jest duże zagęszczenie mieszkańców. 

„Będziemy podejmowali kolejne kroki. Wszystko jest oczywiście zależne od kondycji finansowej” – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Wszystkie 3 baseny są wyposażone w 6-torową nieckę sportową o wymiarach 25x16m oraz nieckę rekreacyjno-pływacką dla potrzeb nauki pływania z wydzielonym miejscem na rekreację m.in. masaż karku i masaż ścienny. Przy basenie powstały trybuny na 115 miejsc, wieża umożliwiająca wejście na wysokość ponad 8 m. i zjeżdżalnie o długości 80 m.

Od piątku od godziny 16.00 basen będzie dostępny dla mieszkańców.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.