Wizualizacja inwestycji przy ulicy Kosmicznej / fot. UM Katowice
Reklama

110 nowych mieszkań powstanie w Giszowcu. Zbuduje je KTBS. To ma być ekologiczne osiedle. Jak podkreśla miasto – ma to być projekt pod wieloma względami pionierski w skali kraju. Nowe lokale mają być gotowe w 2024 roku, powstaną w rejonie ulicy Kosmicznej.

Osiedle będzie się składało z 7 trzy i czteropiętrowych budynków z windami. Powstanie 110 mieszkań – od jednopokojowych kawalerek do czteropokojowych. Najwięcej będzie dwupokojowych lokali o wielkości około 55 mkw. W planach jest 1,5 miejsca parkingowego na lokal i powstanie garaży podziemnych.

Reklama

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego czeka teraz na pozwolenie na budowę. Koncepcję inwestycji przygotowała pracownia K3Xmore. Osiedle ma być pełne nowoczesnych rozwiązań.

„Idea zakłada budowę np. ogrodów deszczowych, prospołecznych przestrzeni wspólnych, zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych, fotowoltaiki oraz maksymalne wykorzystanie wody. Bardzo nowatorskim rozwiązaniem jest planowana rezygnacja z przyłączenia osiedla do sieci ciepłowniczej na rzecz zastosowania głębinowych i powietrznych pomp ciepła. Celem jest także osiągnięcie jak najwyższej jakości wykonania, a to wszystko przy zastosowaniu rozwiązań obniżających ślad węglowy w cyklu życia budynku. Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamierza starać się o uzyskanie certyfikatu Zielony Dom dla Inwestycji – pierwszego polskiego, składającego się z wielu kryteriów certyfikatu oceniającego inwestycje mieszkaniowe w ramach budownictwa zrównoważonego” – poinformowało miasto Katowice.

Po zakończeniu będzie to już trzecie osiedle KTBS w Giszowcu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.