Starganiec / fot. UM Katowice
Reklama

 Radni będą musieli zgodzić się na dołożenie pieniędzy na metamorfozę Stargańca. Oferty złożone w przetargu przekraczały założony budżet. Teren ma zyskać drugie życie i przypominać tyskie Paprocany. Niestety, inwestycja okazała się bardziej kosztowna niż pierwotnie planowano, potrzebne są dodatkowe pieniądze. 

Znajdujący się na pograniczu Katowic i Mikołowa teren wokół stawu Starganiec – niegdyś popularny ośrodek wodno-rekreacyjny Huty Baildon – ma przejść kompleksową metamorfozę. W planach jest przystosowanie stawu do funkcji kąpieliskowej, umocnienie i realizacja nowego zagospodarowania plaży, wykonanie boisk do siatkówki plażowej. Wypoczywać będzie można także w zamontowanych tu altanach piknikowych, na ławkach i leżakach miejskich. Atrakcyjnym elementem przemiany ma być ponadto pomost z częścią pływającą, a także mała gastronomia.

Reklama

„W ostatnim czasie Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach prowadził dwa postępowania przetargowe na modernizację terenu wokół stawu Starganiec. W pierwszym, gdzie budżet na realizację wynosił 4,9 mln zł brutto, swoje oferty złożyło 4 wykonawców. Najtańsza z propozycji została wyceniona na 6,3 mln zł. Koszt najdroższej to niemal dwukrotność zabezpieczonych środków. Przetarg został więc unieważniony, a pod koniec lipca ZZM ogłosił drugie postępowanie. Zakładany budżet wynosił 5,1 mln zł brutto. Ponownie złożone oferty były jednak wyższe. W tym przetargu najdroższa z propozycji – złożona przez Bako Sport G. Baran Koziołek, spółka Jawna – została oszacowana na 8,9 mln zł. Z kolei najniższą cenę zaproponowała spółka GEOSOLID Sp. z o.o. – 6,8 mln zł. Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach zwrócił się jednak z wnioskiem o dofinansowanie z budżetu miasta” – informuje katowicki magistrat.

Prezydent Katowic zgodził się na przekazanie dodatkowych środków na realizacje inwestycji, tutaj jednak potrzebna będzie zgoda Rady Miasta Katowice, co raczej nie będzie problemem, bo koalicja rządząca miastem ma większość (Forum Samorządowe i PiS).

Jeśli decyzja będzie pozytywna, pozostanie podpisanie umowy i realizacja zadania. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, powinno to zająć maksymalnie 36 tygodni.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.