GieKSa zagrała dobry i ambitny pojedynek, przegrała jednak wyraźnie ze zdobywcą ubiegłorocznej Ligi Mistrzów 1:5. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Lehtonen.

W czwartej kolejce Hokejowej Ligi Mistrzów GieKSa rozegrała wyjazdowe spotkanie ze zwycięccą tych rozgrywek w ubiegłym roku Rögle Ängelholm. Od początku spotkania dużą przewagę na lodzie posiadali gospodarze. GieKSa broniła się do momentu kiedy na ławkę kar powędrował Magee. Chwilę później grę w przewadze wykorzystał Sheen i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kolejne minuty to dalsze ataki Szwedów, ale dzięki świetnym interwencjom Murraya udało im się zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę, której autorem został Stal Lyrenas.

W drugiej odsłonie katowiczanie zagrali znacznie lepiej. Nie dali się zdominować gospodarzom i sami wyprowadzili kilka groźnych akcji. W 31 min. to Trójkolorowi wykorzystali grę w przewadze, a kontaktowego gola zdobył Lehtonen. Niestety kilkadziesiąt sekund później GieKSa po faulu Krężołka po raz drugi musiała grać w osłabieniu i po raz kolejny straciła bramkę. Ostatnie minuty to ponownie ataki Rögle, Murray jednak nie dał się już zaskoczyć i po 40 minutach było 3:1.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od kary dla GKS-u za nadmierną ilość graczy na lodzie. Na ławkę powędrował Magee, a już po sześciu sekundach Tambellini zdobył czwartą bramkę dla swojego zespołu. W 56 min. katowiczanie po raz czwarty grali w osłabieniu i w końcu udało im się wybronić. Chwilę po wejściu na lód Lehtonena na ławkę kar powędrował Bepierszcz, co skończyło się golem Fergusona. Spotkanie zakończył się więc ostatecznie wynikiem 5:1 dla gospodarzy.

Rögle Ängelholm – GKS Katowice 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Bramki: Sheen, Stal Lyrenas, Tambelini (2), Ferguson – Lehtonen

Rögle Ängelholm: Rifalk (Clang) – Mozik, Wallinder, Zaar, Tambellini, Everberg – Kapla, Lesund, Rosdahl, Ferguson, Sheen – Jonsson, Sund, Stromgren, Niederbach, Edstrom – Tarnstrom, Enstrom, Stal Lyrenas, Kasper, Sjodin.

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Krężołek, Pasiut, Fraszko – Wanacki, Mikkola, Lehtonen, Monto, Magee – Kruczek, Wajda, Blomqvist, Pulkkinen, Olsson – Prokurat, Musioł, Hitosato, Smal, Bepierszcz.