Reklama

W piątek utrudnienia w Katowicach. Rajd Śląska przejedzie ulicami miasta. Potrzebna będzie nie tylko zmiana organizacji ruchu, ale także transportu publicznego.

„Dzięki doskonałej współpracy służb miejskich i policji udało nam się wspólnie z organizatorem ograniczyć zamknięcia tylko do dnia wydarzenia, czyli do 9 września. Musimy się jednak liczyć z pewnymi zmianami i wyłączeniami w organizacji ruchu, których wprowadzenie jest konieczne dla bezpiecznego przeprowadzenia rajdu zarówno dla zawodników, jak i kibiców, którzy zgromadzą się przy trasie przejazdu w sercu Katowic. Zwracamy się do kierowców, by zwrócili uwagę, że parking w Strefie Kultury w piątek będą musieli opuścić najpóźniej do godziny 15.00, a pozostawienie pojazdu na trasie przejazdu, np. na parkingu wzdłuż al. Korfantego, będzie skutkować brakiem możliwości wyjazdu do godz. 22.00 tego dnia – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

Reklama

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały 9 września od godz. 15.00 do godz. 22.00. Z ruchu wyłączone zostaną drogi, którymi przejadą rajdowcy, a dodatkowo prawy pas ul. Moniuszki od skrzyżowania z ul. Uniwersytecką do al. Korfantego. Pozostanie możliwość przejazdu z ul. Moniuszki do ul. Piotra Skargi. Ulica Uniwersytecka zostanie zamknięta od ronda Pietera do al. Roździeńskiego. Zamknięta zostanie północna jezdnia al. Roździeńskiego od ronda Ziętka do skrzyżowania z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego, natomiast południowa od ronda Ziętka do wyjazdu Uniwersyteckiej. Zostanie utrzymana możliwość wyjazdu z ul. Olimpijskiej w al. Korfantego w obu kierunkach – w stronę Siemianowic oraz do ronda Ziętka. Rondem Ziętka będzie można przejechać tylko z północy na południe oraz z zachodu na południe, natomiast ruch tunelem odbywać się będzie w obu kierunkach. Dodatkowo zamknięte zostaną przejścia dla pieszych zlokalizowane na trasie rajdu.

Zawody rozpoczną się w piątkowe popołudnie (9 września), w samym centrum Katowic. Uroczysta ceremonia otwarcia rajdu odbędzie się na ul. Dworcowej. Następnie zawodnicy udadzą się na rozpoczynający rywalizację prolog, czyli wyłączony z ruchu i profesjonalnie zabezpieczony odcinek specjalny wytyczony na ulicach Katowic. Jego trasę poprowadzono ulicą Moniuszki, następnie aleją Korfantego, gdzie na rondzie im. gen. Ziętka, po ostrym skręcie w prawo zawodnicy wjadą na al. Roździeńskiego, z której szybko ul. Olimpijską trafią do Strefy Kultury. Po pętli na parkingu A w Strefie Kultury przejadą znowu ulicą Olimpijską przez aleję Roździeńskiego i na rondzie wjadą na północną część al. Korfantego, gdzie na wysokości Spodka znajdować się będzie meta odcinka. Organizatorzy planują urozmaicić wieczór przejazdami pokazowymi.

„W stolicy województwa będzie można zobaczyć w akcji zarówno najnowocześniejsze, wyczynowe rajdówki, których cena wynosi nawet milion złotych, jak i wyjątkowe samochody sprzed lat, takie jak Audi Quattro, Ford Sierra czy… Trabant 601. Takie samochody pojawią się na Śląsku, ponieważ zaplanowana na 9-11 września impreza jest również rundą mistrzostw historycznych, w tym międzynarodowego cyklu FIA CEZWidzów prosimy o bezpieczne kibicowanie, przestrzeganie poleceń służb porządkowych i życzymy świetnego widowiska” – mówi Grzegorz Wróbel, organizator rajdu.

Reklama

1 Komentarz

  1. Ten kto wymyślił taka imprezę w takim miejscu i o takiej porze chyba nie przejeżdża przez centrum Katowic. Takie imprezy organizuje się w dni wolne. Zapraszam na dojazd z Chorzowa do Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.