GieKSa rozegrała kolejne niesamowite spotkanie w Hokejowej Lidze Mistrzów i po dogrywce pokonała naszpikowane gwiazdami ZSC Lions Zurych. Złotego gola zdobył na dwadzieścia sekund przed końcem dogrywki Grzegorz Pasiut.

Dwa dni temu katowiczanie minimalnie przegrali ze zwycięzcą ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem na Jantorze zmierzyli się z ZSC Lions Zurych, które w pierwszej kolejce pokonało węgierski Fehervar AV19 aż 7:1. Szwajcarzy od samego początku spotkania osiągnęli sporą przewagę, ale dobrą pracę robili katowiccy defensorzy, a w bramce stał Murray, który wielokrotnie popisywał się swoimi fenomenalnymi umiejętnościami. GieKSa nie ograniczała się jedynie do obrony, ale co jakiś czas szybkimi kontratakami próbowała pokonać Waebera.

Długo na tablicy świetlnej utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście. W 37 min. Diem otrzymał podanie od złotego medalisty olimpijskiego Mikko Lehtonena i precyzyjnym strzałem pokonała Murraya. GieKSa jednak nie składała broni. Świetna okazja do wyrównania nadarzyła się w połowie trzeciej tercji, kiedy podopieczni trenera Jacka Płachty przez minutę grali w przewadze dwóch zawodników. Kiedy do końca pierwszej kary brakowało już tylko kilka sekund Fraszko dobił strzał Pasiuta i wprowadził szczelnie wypełniającą dzisiaj Jantor publiczność w euforię.

Mimo szaleńczych ataków gości do końca meczu nie padł już żaden gol i po kilku minutach przerwy rozpoczęła się dogrywka, w której zwycięskie trafienie na 20 sekund przed końcową syreną zaliczył kapitan drużyny Grzegorz Pasiut.

Tym samym GieKSa sprawiła olbrzymią sensację i wygrała po dogrywce z ZSC Lions Zurych 2:1.

GKS Katowice – ZSC Lions Zurych 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, d. 1:0)

Bramki: Fraszko, Pasiut – Diem

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Kolusz, Rompkowski, Krężołek, Pasiut, Fraszko – Mikkola, Wanacki, Magee, Monto, Lehtonen – Kruczek, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Blomqvist – Prokurat, Musioł, Hitosato, Smal, Bepierszcz

ZSC Lions Zurych: Waeber (Hrubec) – Weber, Geering, Holleinstein, Roe, Andrighetto – Trutmann, Lehtonen, Bodenmann, Wallmark, Texier – Baltisberger, Marti, Riedi, Lammikko, Bachofner – Henry, Guebey, Diem, Sigrist, Truog