Muzeum Śląskie / fot. Śląskie.pl
Reklama

Przed nami kolejna edycja Industriady. Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się dzisiaj  tj. w sobotę 3 września 2022 roku W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest ,,Po Szychcie. Czas na fajrant!”.

„Industriada to wydarzenie szczególne, łączące przemysłowe tradycje z kulturą i naszą regionalną tożsamością. Śląskie się zmienia, ale nie zapominamy o naszych korzeniach, o miejscach które ukształtowały kolejne pokolenia mieszkańców i ludziach, którzy dołożyli swoją cegiełkę do rozwoju regionu w którym dziś żyjemy. Zapraszam do odkrywania tych miejsc, poznawania historii i wspaniałej zabawy w trakcie wielu wydarzeń organizowanych w całym regionie. Przeżywajmy wspólnie industrialne emocje, bądźmy dumni z naszej tradycji, kultury i dziedzictwa naszych przodków. Zapraszam do wspólnej podróży Szlakiem Zabytków Techniki” – tłumaczy marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Reklama

3 września w Browarze Obywatelskim w Tycach o godz. 12.30 zaplanowano oficjalne otwarcie. O godz. 19.00 w Pszczynie odbędzie się finałowy koncert

W tegorocznej odsłonie święta Szlaku Zabytków Techniki weźmie udział 40 obiektów zlokalizowanych w regionie, w tym siedem obiektów zaprzyjaźnionych: Browar Mokrskich w Katowicach Szopienicach, Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu – Zdroju, Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Marina Gliwice na Kanale Gliwickim, Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej i Wieża wyciągowa w Porębie. Każdy z obiektów przygotował bogaty program wydarzeń.

Inaugurację święta zaplanowano w Browarze Obywatelskim w Tychach. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi w samo południe. Po przywitaniu, przy użyciu najnowszych technik, będzie okazja wrócić do czasów powstawania tego wyjątkowego miejsca. Sceną zawładną muzyka, kolory i taniec, a to wszystko dzięki występom zespołu FEEL i grupy DYEMOTION. Będzie też możliwość zwiedzania wyjątkowej wystawy ,,Beksiński na Śląsku”, obejmującej 55 oryginalnych obrazów artysty i obszerną wystawę multimedialną ,,Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”.

Finał święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się tym razem w Pszczynie. W trakcie dnia odwiedzający Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego będą się bawić na tradycyjnej karczmie, wieczorem będzie muzycznie. Dla uczestników święta zaśpiewa związana od lat z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” Teresa Werner. Pod osłoną zapadającego zmierzchu przekonany się, jak piękny i potężny potrafi być jeden z czterech żywiołów. Spektakl teatru ognia NAM-TARA będzie widowiskowym zakończeniem Industriady.

W trakcie wielu wydarzeń w obiektach zlokalizowanych na Szlaku Zabytków Techniki przez cały dzień odbywać się będą zwiedzania, koncerty, gry terenowe, liczne atrakcje i warsztaty dla dzieci, fanów industrialnych wrażeń i całych rodzin. Koleje Śląskie i Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotowały możliwość bezpłatnego transportu w dniu wydarzenia.

Szczegóły dotyczące oferty oraz program tegorocznej Industriady można znaleźć na stronie www.industriada.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.