GieKSa zagrała niesamowite spotkanie z Rogle Angelholm, triumfatorem ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Katowiczanie po dwóch tercjach wygrywali 3:1, ale ostatecznie przegrali całe spotkanie 4:5.

Wielu katowickich fanów przed rozpoczęciem meczu obawiało się wysokiej porażki swojej drużyny. Kiedy w 23 sekundzie zawodnik gości Tony Sund pokonał Murraya wydawało się, że spotkanie nie będzie obfitowało w wiele emocji. Zaledwie 10 sekund później było jednak 1:1, a licznie zgromadzonych w Jantorze kibiców uradował Kanadyjczyk Brandon Magee, który latem wzmocnił katowicki zespół. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem 2:1, bo Grzegorz Pasiut w 6. minucie z bliska wpakował krążek do siatki po dobrym podaniu Bartosza Fraszko. Licznie zgromadzeni w hali kibice byli w euforii.

Katowiczanie grali szybko i bardzo uważnie w obronie, świetnie spisywał się także John Murray. Bramkarz reprezentacji Polski długo murował bramkę. W 25. minucie po uderzeniu Pasiuta krążek odbił bramkarz Calle Clang, a w powietrzu dobił go Bartosz Fraszko. GieKSa wyszła na prowadzenie 3:1.

W trzeciej tercji Szwedzi byli jednak bardzo skuteczni i już w 44 minucie wyszli na prowadzenie. Trójkolorowi jednak nie poddawali się i w 47 min. ponownie doprowadzili do wyrównania po strzale Olssona. Niestety minutę później Murray po raz kolejny wyciągał krążek z siatki po golu Jonssona. Do ostatniego gwizdka sędziego GieKSa próbowała jeszcze odwrócić losy pojedynku, ale Rogle Angelholm nie dało sobie już wydrzeć zwycięstwa.

Kolejne spotkanie mistrza Polski w CHL już w najbliższą sobotę o godz. 18:00 na Jantorze. Katowiczanie zmierzą się ze szwajcarskim ZSC Lions.

GKS Katowice – Rogle Angelholm 4:5 (2:1, 1:0, 1:4)

Bramki: Magee, Pasiut, Fraszko, Olsson – Sund, Sheen (2), Tambellini, Jonsson

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Kolusz, Rompkowski, Krężołek, Pasiut, Fraszko – Wanacki, Mikkola, Magee, Monto, Lehtonen – Kruczek, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Blomqvist – Prokurat, Musioł, Bepierszcz, Smal, Hitosato

Rögle Ängelholm: Clang (Rifalk) – Jonsson, Sund, Zaar, Tambellini, Everberg – Lesund, Mozik, Stal Lyneräs, Kasper, Larsson – Kapla, Wallinder, Rosdahl, Bengtsson, Sheen – Ljungman, Engström, Sjödin, Niederbach, Tärnström