Kładka nad potokiem / fot. Dawid Kamiński
Reklama

Nie będzie nowej kładki przez potok w Dolinie Ślepiotki. Chcieli jej mieszkańcy, miasto nie ma w planach. O realizację inwestycji zwrócił się radny Dawid Kamiński z PiS. Wcześniej wizytował to miejsce, wraz z dzielnicowy radnymi i mieszkańcami. 

„Zwracam się z prośbą o stworzenie kładki – przejścia przez potok Ślepiotkę w Dolinie Ślepiotki. Obecnie w tym miejscu istnieje prowizoryczne zbudowane przez okolicznych mieszkańców przejście. Nie jest ono jednak profesjonalne, a wręcz może stanowić niebezpieczeństwo dla osób spacerujących w tym rejonie, który jest popularnym i uczęszczanym przez katowiczan miejscem, dlatego zwracam się z prośbą o doprowadzenie wspomnianego przejścia do bezpiecznego stanu” – napisał w interpelacji radny. 

Reklama

Miasto jednak nie ma w planach takiej inwestycji.

„W dolinie potoku Ślepiotka, aktualnie nie przewiduje się poprowadzenia miejskich zamierzeń inwestycyjnych” – stwierdził wiceprezydent Bogumił Sobula. „Wnioskowana kładka, stanowiąca element traktu leśnego łączy ciągi piesze zlokalizowane m.in. na terenach nienależących do Miasta Katowice, lecz na obszarach prywatnych, niezabudowanych i terenach stanowiących własność Lasów Państwowych Nadleśnictwo Katowice. Zwyczajowy trakt pieszy od strony północnej przebiega wyłącznie przez działki należące do prywatnych właścicieli.Wobec powyższego z uwagi na stan faktyczny i prawny ww. nieruchomości, aktualnie Miasto nie bierze pod uwagę realizacji wnioskowanej kładki” – dodał wiceprezydent. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.