Zatrzymana kobieta / fot. Policja
Reklama

Sprzedawała rzekomo rasowe szczeniaki. Po kilku dniach umierały. Zatrzymano kobietę. To 42-letnia mieszkanka Bytomia, która prowadziła sprzedaż przez portal aukcyjny. 

Kobieta miała handlować psami różnych ras.

Reklama

„Zainteresowani klienci po rozmowie z kobietą dowiadywali się, że szczeniaki są rasowe i oferowane po korzystnej cenie. Nabywca był zobowiązany do osobistego odbioru psa. Szybko jednak okazywało się, że sprzedawane psy to mieszańce, które były za młode w chwili sprzedaży, dodatkowo zarobaczone i chore. Nie posiadały także podstawowych szczepień. Niestety, po kilku dniach od zakupu, zwierzęta padały” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Do śledczych zgłosiło się 14 oszukanych w ten sposób osób. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanej kobiety sześcioro szczeniąt, które trafiły pod opiekę weterynarza. Teraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii sprawdzi, czy nie doszło do znęcania się nad zwierzętami” – dodaje.

42-latka usłyszała 14 zarzutów oszustwa, a prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.