Plac Sejmu Śląskiego / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Od jutra ruszają zapisy do Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2022”. 

Ogólnopolskie Dyktando, którego pomysłodawczynią była śp. Krystyna Bochenek, jest największą i najstarszą (pierwsze Dyktando odbyło się w 1987 roku) w kraju oraz poza jego granicami cykliczną imprezą upowszechniającą kulturę języka polskiego, ukazującą jego bogactwo i różnorodność.

Reklama

Jest przedsięwzięciem, które podkreśla rolę języka ojczystego w kształtowaniu naszej narodowej tożsamości oraz stwarza uczestnikom imprezy możliwość zmierzenia się z własnymi umiejętnościami w zakresie znajomości ojczystego języka.

Projekt wpisuje się w ogólnopolską politykę „kształcenia językowego”, której celem nadrzędnym jest upowszechnianie poprawnej i etycznej polszczyzny. Ogólnopolskie Dyktando 2022 skierowane jest do osób powyżej 16 roku życia, do różnych grup zawodowych, środowiskowych, społecznych. W konkursie wziąć mogą udział wszyscy chętni (zgodnie z regulaminem, który wyklucza udział absolwentów polonistyki oraz pracowników naukowych z tego zakresu), dla których dbałość o kulturę języka polskiego i posługiwanie się poprawną polszczyzną jest ważne i stanowi istotny element tożsamości narodowej.

Organizatorami Dyktanda są Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek oraz Miasto Katowice wspólnie z Radą Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacją im. Krystyny Bochenek.

Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Dyktando 2022” odbędzie się 22 października br. o godz. 11.00 w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów, a zapisy rozpoczynają się już w poniedziałek 29 sierpnia br. Aby wziąć udział w Dyktandzie należy wypełnić formularz internetowy, który od jutra dostępny będzie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.