Patrol policji w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Policjantem jest się nie tylko na służbie, co udowodnił mundurowy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Będąc na wolnym, zatrzymał on osobę poszukiwaną. Zatrzymany 27-latek w areszcie spędzi 90 dni.

W pierwszym tygodniu sierpnia katowicki wywiadowca, w czasie wolnym od służby dowiedział się, że nieznana osoba bezprawnie wchodzi na jedną z posesji na terenie Sosnowca. Następnego dnia policjant przechodząc obok nieprawnie odwiedzanej działki usłyszał odgłosy z niezamieszkanej części zabudowań. Z uwagi iż właścicielką posiadłości była 88-letnia kobieta, którą bardzo niepokoił fakt nielegalnych wizyt, policjant postanowił podjąć interwencję.

Reklama

Wywiadowca wszedł do starych, niezamieszkanych pomieszczeń przynależnych do nieruchomości, gdzie najpierw natknął się na plecak, a następnie na mężczyznę. Policjant powiadomił o czynnościach dyżurnego sosnowieckiej trójki, który na miejsce skierował patrol interwencyjny. Podczas czynności okazało się, że 27-latek ukrywał się przed wykonaniem prawomocnego wyroku Sądu, który skazywał go na 90 dni pozbawienia wolności w areszcie śledczym.

Dzięki wzorowej postawie katowickiego stróża prawa 88-letnia właścicielka nieruchomości może spokojnie spędzać czas, a miejsce przebywania osoby poszukiwanej zostało ustalone.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.