foto: GKS Katowice
Reklama

Za niewiele ponad dwa tygodnia GieKSa rozegra dwa domowe spotkania w Hokejowej Lidze Mistrzów. Choć jak dotąd nie podano informacji na temat liczby widzów, którzy będą mogli obejrzeć oba pojedynki z trybun, ani zasad sprzedaży biletów, jeden z pracowników klubu uchylił nam w tej sprawie rąbka tajemnicy. 

GKS zdobył w ubiegłym sezonie tytuł Mistrza Polski i tym samym uzyskał prawo do reprezentowania Polski w Hokejowej Lidze Mistrzów. Przeciwnikami katowiczan będą: Rögle BK ze Szwecji, ZSC Lions ze Szwajcarii oraz węgierski Fehérvár AV19. W związku z tym, że Satelita Spodka, w której na co dzień występuje GieKSa, nie spełnia wymaganych norm, domowe spotkania Ligi Mistrzów podopieczni trenera Jacka Płachty będą rozgrywać na lodowisku Jantor. Pierwsze mecze rozegrane zostaną już za niewiele ponad dwa tygodnie. 1 września rywalem katowiczan będzie Rögle BK, a dwa dni później ZSC Lions.

Reklama

Więcej kibiców niż się spekuluje

Odkąd klub podał informacje o rozgrywaniu meczy na Jantorze, na różnych portalach dotyczących hokeja spekulowano, że podobnie jak na ostatnich Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji 1B rozgrywanych na tym obiekcie w kwietniu, dla widzów dostępna będzie tylko trybuna po jednej stronie lodowiska, a druga zostanie przeznaczona dla mediów i sympatyków rywali GKS-u. To spowodowałoby, że historyczne pojedynki w Lidze Mistrzów mogłoby na żywo śledzić jedynie po około 400 osób. Jeden z pracowników klubu, z którym rozmawialiśmy na ten temat, zaprzeczył jednak tym informacją. – Robimy wszystko, żeby jak najwięcej kibiców mogło zobaczyć na żywo spotkania Ligi Mistrzów. Nie zamierzamy zamykać całej trybuny. Dla przedstawicieli mediów zostanie wydzielonych kilka rzędów, dzięki czemu do sprzedaży ma trafić prawie tysiąc wejściówek – twierdzi nasz rozmówca.

Kiedy będą dostępne bilety?

Z nieoficjalnych informacji sprzedaż wejściówek na oba spotkania ruszy w najbliższy piątek lub najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Najpierw jednak – w czwartek – klub planuje ruszyć ze sprzedażą karnetów na zbliżający się sezon Polskiej Hokej Ligi. – Osoby, które kupią karnety, będą miały prawo pierwszeństwa na zakup wejściówek na Ligę Mistrzów – informuje nasz rozmówca. Tym manewrem klub chce więc zachęcić jak największą grupę kibiców do zakupy karnetów na spotkania ligowe. Pomysł wydaje się dobry, problem jest tylko taki, że pomiędzy rozpoczęciem sprzedaży karnetów i wejściówek na Ligę Mistrzów jest tak niewiele czasu, że może nie przynieść pożądanych rezultatów.

Hokeiści także przygotowują się do sezonu

Do sezonu i zbliżających się spotkań w Lidze Mistrzów przygotowują się także hokeiści. Podopieczni trenera Jacka Płachty rozegrali jak dotąd trzy sparingowe spotkania. Wszystkie zakończyły się porażkami Mistrzów Polski, którzy w zeszłym tygodniu ulegli 2:4 Cracovii i 0:2 GKS-owi Tychy, a w meczu rozegranym wczoraj na Jantorze po raz kolejny musieli uznać wyższość krakowian, przegrywając 3:5. Dwie bramki dla katowiczan zdobył w tym spotkaniu nowy nabytek klubu Teemu Pulkkinen z Finlandii, a trzecie trafienie dołożył kapitan Trójkolorowych Grzegorz Pasiut.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.